Држава да исплати дневнице
ЛЕСКОВАЦ – Међународни суд правде у Стразбуру у уторак је пресудио у корист 12.500 лесковачких резервиста, учесника ратних догађаја 1991/99. године, којима држава мора да исплати заостале ратне дневнице најкасније до 16. децембра текуће године.
- Велики број лесковачких резервиста тужио је претходних година државу, тражећи заостале дневнице, али и изједначавање у коришћењу права ПИО фонда по том основу, са резервистима из Топличког, Нишавског и Пчињског управног округа – изјавио је председник лесковачког Удружења ветерана Душан Николић.
Адвокат Боривоје Боровић, који је био један од заступника лесковачких резервиста, каже да је одлука Суда у Стразбуру очекивана, с обзиром на неефикасност српског правосуђа у овом случају.
- Ово је логичан исход незаинтересованости српског правосуђа за оправдане захтеве лексовачких резервиста. Свакако да ће Србија поштовати ову препоруку из Стразбура, која, истина, није обавезујућа, али је врло битна за нашу државу и никако се не може пренебрегнути – каже Боровић.
У међувремену, кризни штаб ове организације се поделио, па један број резервиста већ 50 дана протестује пред општином Лесковца, тражећи исплату свих дневница, али и оставке појединих руководилаца ове локалне самоуправе.
Т. С.
Фејсбук коментари:
Powered by Facebook Comments













konacno… aj da vidimo i to, da li ce sada rezervisti dobiti pare… daj boze!!!
Ta odluka nije obavezujuca tako da verovatno novac nece ni dobiti, na zalost. Eventualno ce ih se neko od vladujucih lopova setiti u oci izbora.
Kažu smak sveta 21.12.2012. Verujem da će tog dana biti isplata dnevnica. I od ovog posla će neki ološ izvući debelu lovu a nama …..
Браво резервисти!!! Могли сте да тражите и дневнице од НАТО, могу да се кладим да би Вам их дали али из СРПСКОГ БУЏЕТА и то увећане за 200 посто.
Не знам шта сте Ви добијали али сви са којима сам био добијали су дневнице по важећим правилницима а плате по чиновима тако да ми је сад енигма шта се то тражи. Могу да схватим ако их нисте уопште добијали или ако Вам нису исплаћивали у складу са Законом све остало нећу да коментаришем. Но пошто смо ми СРБИ овакви кави смо не би ме изненадило да се хоће ЛЕБА ПРЕКО ПОГАЧЕ!!!!!
А шта ће бити са осталим резервистима, којима такође припадају дневнице по основу мобилизације у трајању од 70 до 80 дана?
ali advokat Borovic kaze da odluka nije obavezujuca za drzavu
NEMA NISTA
A OCE LI DNEVNICE DOBITI I ONI KOJI NISU TUZILI A PROVELI ISTO VREME NA RATISTU
kakvi su borci bili takve ce i pare da dobiju,dzabalebarosi,alkoholicari i neradnici!!
trebao si ti da ides na ratiste,pa se onda ne bi bunio
„Kakvi su borci bili?“ Da li se postavlja cinjenica koliko su dugo bili na Kosovo i sta su sve preziveli ti ljudi i kakve posledice i traume je rat ostavio na njih i njihovu porodicu. Uzmite i to u vidu vi koji tako komenatrisete njih. Moj otac je bio tri meseca na Kosovo, nismo imali nikakve informacije za to vreme ni da li je ziv…hvala bogu vratio se ziv i zdrav. Podrzavam rezerviste i nadam se da ce ostvariti svoj cilj!!!
svako ko tera sprdnju sa rezervistima nece da prodje dobro,uzmite cinjenicu da niko nije isao milom nego silom i da je vecim delom psihicki poremeceno i fizicki a da ne govorimo o onima koji su zivot dali za nista.kad su znali da zovu treba i debelo da plate nego sta.pravda je spora ali dostizna uvek.drzava ni slucajno nesme da okrene glavu pred ovim problemom,jer ce snositi odredjene sankcije.
napred rezervisti