Бржи ход продужава живот


Научници Универзитета у Питсбургу анализирали су податке прикупљене у девет различитих истраживања, у којима се бележила брзина хода људи старијих од 65 година

Ново научно истраживање показало је да старији људи који брже ходају живе дуже, преноси Тањуг.

Научници Универзитета у Питсбургу анализирали су податке прикупљене у девет различитих истраживања, у којима је бележена брзина хода људи старијих од 65 година, преноси портал „Мој доктор“.

У истраживањима су прикупљене информације о више од 35.000 људи који живе сами, а научници су открили да брзина ходања учесника може да укаже колико ће неко да живи. У чланку објављеном у стручном часопису „Журнал ов д Американ медикал асосиејшн“, аутори истраживања написали су да „ходање захтева енергију, контролу покрета и подршку, и користи многе органе тела – срце, плућа, циркулацију, нервни и мускулоскелетни систем“.

Истраживачи су, такође, закључили да брзина ходања представља једноставни показатељ здравља старијих људи, док је једно друго истраживање показало да ходање може успорити пропадање когнитивних (спознајних) функција код старијих људи.

Превенција од остеопорозе

Само три сата брзог хода недељно смањује ризик од срчаног инфаркта за чак 30 до 40 одсто. Осим тога, брзо ходање побољшава циркулацију, убрзава метаболизам и јача кости, што је одлична превенција остеопорозе.

Коментари искључени.