СКАНДАЛ: Туча, а затим "дечији" завршетак Звезда - Партизан 97:88 (ВИДЕО)

БЕОГРАД - Кошаркаши Црвене звезде Телеком победили су Партизан НИС 97:88, у првом мечу финала Суперлиге, који су обележили прекиди, општа туча на терену и пражњење хале. На крају су одиграли меч са смањеним бројем играча. Партизан је, одлуком судија која уследила после туче, остао са тројицом играча у саставу: Ловерњ, Богдановић и Тепић, а Црвена звезда са петорицом: Катић, Симоновић, Џенкинс, Ребић и Липовиј.
Срамота! (ЈуТјуб)

На првој утакмици финалног плеј-офа, кошаркаши Звезде и Партизана су се потукли. Хаос су почели Никола Милутинов и ДеМаркус Нелсон, на центра Партизана је потом насрнуо Иван Раденовић, а у помоћ Милутинову притекли Жофре Ловерњ и Давис Бертанс. На крају је Нелсон буквално бацио Милутинова на паркет, док су се на другој страни тукли Ловерњ и играчи Звезде. Уследио је прекид меча и излазак једног играча Звезде из Пионира. Недуго затим и остали играчи Звезде су се повукли са паркета. Делегат и судије меча одлучиле су да испразне трибине Пионира како би утакмица могла бити настављена. Да ће да уследи хаос било је јасно већ у трећој четвртини када је тренер Партизана Душко Вујошевић незадовољан суђењем повукао своје играче с паркета при вођству ЦЗ 61:53. Након девет минута паузе, минут пре него што би црно-бели прекршили правилник, меч је настављен, а Партизан је смањио на 66:62 пред последњи период. Већ у првом минуте наставка играчи су експлодирали. Нова срамота за српску кошарку, за Партизан и Црвену звезду, закључује Б92. Извор: Б92 / Правда Погледајте завршницу сусрета, Партизан са 3 играча умало да добије Звезду са 5!