(ВИДЕО) Погледајте како је судија покрао Босну и послао је кући!

КУЈАБА - Наставља се катастрофално суђење на Светском првенству у Бразилу.

Дуел репрезентација Нигерије и Босне и Херцеговине (1:0) у Кујаби на "Арени Пантанал" обележила је нова судијска крађа која је директно утицала на исход меча другог кола Групе Ф. Правду на тој утакмици је делио Питер О'Лири са Новог Зеланда, а помоћници су му били земљаци Јан Хендрик Хинц и Марк Рул, док је четврти судија Роберто Морено из Панаме. Наиме, судијска тројка са Новог Зеланда два пута је директно је оштетила селекцију Босне и Херцеговине већ у првом полувремену. Судије су прву грешку направиле у 21. минуту меча, када су при резултату 0:0, поништили регуларан гол Едина Џека. Иако је нападач Манчестер ситија затресао мрежу Нигерије, арбитри су досудили непостојећи офсајд и поништиле чист гол. Поновљени снимак јасно је потврдио да је то била срамна одлука и да нема говора о недозвољеној позицији. Извор: Курир