(ВИДЕО) Партизан се победом у Крагујевцу вратио на чело табеле

КРАГУЈЕВАЦ - Фудбалери Партизана остварили су и шесту везану победу у Јелен Суперлиги у исто толико утакмица. Изабраници Марка Николића погоцима Петра Шкулетића и Саше Илића савладали су резултатом 3:0 екипу Радничког из Крагујевца на стадиону “Чика Дача”.
Радост играча Партизана након трећег гола (принтскрин Јутјуб)

Црно-бели су утакмицу решили у првих двадестак минута, а наставак игре није донео превелика узбуђења, осми поготка Саше Илића у финишу меча, па је настављена црна серија Крагујевачана, који још од 2001. године нису постигли погодак против клуба из Хумске на свом стадиону. На овај начин Партизан је успешно започео серију гостовања, пошто их после Крагујевца очекује још четири везане утакмице на којима неће бити домаћини. Гледалаца: 3.000 Судија: Мајо Вујовић Стрелци: Шкулетић 11п, 18, Илић 89 Раднички Крагујевац: Трифуновић – Терзић – Крнета – Бубања – Јашић – Ћулум (од 65. Тодоровић) – Арсић – Перовић – Видић (од 40. Ковачевић) – Пољанец – Сотировић Партизан: Лукач – Вулићевић – Ћирковић – Станковић – Н.Петровић – Б.Илић – Дринчић (од 70. С.Илић) – Грбић – Пантић (од 65. Лазовић) – Живковић (од 83. И.Петровић) – Шкулетић Почетак утакмице обележила је иницијатива црно-белих коју су успели да материјализују у првих двадесет минута и малтене одлуче питање победника. Играо се 10. минут када је Дринчић феноменално проиграо Вулићевића, њега је са леђа оборио Пољанец, а судија Вујовић је показао на белу тачку. Сигуран реализатор био је Петар Шкулетић. Исти играч постигао је и други погодак за Партизан. Била је то феноменална акција клуба из Хумске. Данило Пантић је проиграо Андрију Живковића, овај петом упослио Грбића, који је сјајно предриблао три играча Радничког, а Петар Шкулетић је само убацио лопту у мрежу и постигао свој шести гол у српском шампионату. До одмора видели смо мало конректније Крагујевчане, али Перовић, Арсић и Сотировић нису озбиљније угрозили Лукача својим покушајима. Гости из Београда су добро отворили и друго полувреме, али овога пута изостала је квалитетнија егзекуција. Имао је две сјајне шансе Шкулетић, после добрих додавања Грбића, односно Живковића, али је у оба наврата, голман Трифуновић одлично интервенисао. Наставак утакмице био је веома нединамичан и без превеликих узбуђења. Раднички је покушавао да смањи предност, али безуспешно, док су црно-бели само чекали крај утакмице и нису били претерано заинтересовани за постизање још којег гола, иако је солидну шансу пропустио Бранко Илић. Ипак, Партизан је дошао и до трећег гола. Стрелац је био Саша Илић у 89. минуту после асистенције Шкулетића Треба напоменути и да је Иван Петровић одиграо последњих 10 минута за Партизан и тако дебитовао за клуб из Хумске.   Јелен Суперлига 6. коло: ОФК Београд – Вождовац 1:0 Јагодина – Напредак 1:1 Младост – Борац 2:1 Раднички Ниш – Рад 3:0 Црвена звезда – Нови Пазар 2:0 Чукарички – Доњи Срем 1:1 Војводина – Спартак 5:2 Недеља: Раднички 1923 – Партизан 0:3 (Шкулетић 11п, 18, Саша Илић 89) Табела: Партизан 18, Црвена звезда 16, Војводина 15…Раднички Ниш 3, Напредак 3, Вождовац 0. Извор: Телеграф Прочитајте још:(ВИДЕО) Гусле на Маракани, скандирање Ратку и Радовану, на „удару“ Делија Караџић и судије