Надал елиминисан у Шангају

Рафаел Надал окончао је учешће на турниру у Шангају у другом колу, поразом од Фелисијана Лопеза са 6:3, 7:6 (6).
Надал изгубио (Фото: ЈуТјуб)

Суочавао се Надал са здравственим проблемима, због турнира у Шангају је одложио и операцију слепог црева, па је одлучио да игра под антибиотицима. Иако му је успело да након изгубљеног првог сета поведе са 5:3 и дође на корак до изједначења, поражен је у тај-брејку, и то после прокоцкане сет лопте. У првом сету није било прилика за брејк осим Лопезових у шестом гему, када је друга искоришћена за 4:2, да би Рафа узвратио у наставку вођством од 3:0. Чак три пута је "краљ шљаке" био близу новог одузимања сервиса, али је Лопез одолео и изборио тај-брејк. Рафа је шансу пропустио при 6:5, што је његов сународник умео да казни изласком на мрежу и оштрим ударцима за победу и дуел са Џоном Изнером у осмини финала.
Прочитајте још:Звезда савладала Цибону у ЗагребуПартизан у серији од 13 узастопних победа у два такмичења!
Среда је била резервисана за поразе носиоца, Милош Раонић (8) је предао меч Хуану Монаку, Жил Симон је био бољи од Станисласа Вавринке (4), док је Џон Сок поразио Кеија Нишикорија (7), а Жилијен Бенето Григора Димитрова (10). Новак Ђоковић је успешно започео одбрану титуле, победивши Доминика Тима. Извор: Блиц