У утакмици другог кола групе А Хрватска је савладала Камерун са 4:0

“Коцкасти” су савладали Камерун са 4:0 у другој утакмици на Светском првенству у Бразилу и тако задржали шансе за пласман у нокаут фазу Мундијала!

Хрватској ће у директном дуелу са Мексиком у трећем колу групе А највероватније бити потребна, јер је тешко очекивати да Камерун може да савлада Бразил. Сав бес после меча са Бразилом, када су изгубили после сумњивог пенала Ловрена над Фредом, Хрвати су искалили на Африканцима и тако стигли до прве победе на Светком првенству после 12 година! Те 2002. године у Јужној Кореји и Јапану Хрватска је савладала Италију са 1:0 голом Ивице Олића, а управо је искуни нападач “коцкастих” начео мрежу Камерунаца. Асистент за овај гол био је Перишић, који се почетком другог полувремена и сам уписао у стрелце. И поред овог гола Хрватске, кључни тренутак првог полувремена и читаве утакмице, десио се у 40. минуту када је Сонг ударио лактом Манџукића због чега је добио директан црвени картон. Нису могли Камерунци са десеторицом играча што се видело од старта другог дела, па су уз Шпанце доживели најубедљивији пораз на овом Мундијалу. После грешке дефанзиваца Камеруна Перишић је ушао у казнени простор и савладао Итанђеа и тако постао пети играч на турниру, који је на једном мечу забележио и гол и асистенцију. А затим је поред Перишића,свој дебитантски гол и то на првом наступу на Светском првенству, постигао Манџукић, који је био највиши у скоку после корнера за 3:0! Исти играч поставио је коначнан резултат у 72. минуту, а није му било тешко да убаци лопту у мрежу, после одбитка голмана Итанђеа. Претходно је Едвардо шутирао. Хрватска је тако остварила најубедљивију победу у својој историји на Мундијалима, а прилику да додатно увећају исту нису искористили Ракитић, Ковачић и Манџукић. Додуше и Камерун је имао прилику преко Веба у самом финишу меча, али је његов ударац главом завршио на пречки. Интересантно је да су се двојица фудбалера Камеруна Асу Екото и Муканђо сукобили што говрои каква атмосфера влада у тиму Африканаца. КАМЕРУН: Итанђе, Асу Екото, Н’кулу, Сонг, Муканђо, Абубакар (70. минут Абубакар), Чупо Мотинг (75. минут Сали), Шеђоу (46. минут Ноукеу), Мбиа, Енох, Матип. ХРВАТСКА: Плетикоса, Прањић, Перишић (78. минут Ребић), Ћорлука, Ловрен, Ракитић, Модрић, Срна, Мандзукић, Олић (69. минут Едвардо), Самир (72. минут Ковачић). Извор: Телеграф