Французи прегазили Швајцарску - 5:2!

САЛВАДОР - Фудбалери Француске пласирали су се на импресиван начин у осмину финала Светског првенства у Бразилу.
sportige.com

Француска је декласирала Швајцарску резултатом 5:2 у првој утакмици Групе Е на Мундијалу. То је била борба и за прво место у Групи Е, пошто је Швајцарска на старту Мундијала савладала Еквадор (2:1), док је Француска победила Хондурас (3:0). У таквој ситуацији "Триколори" су већ после две одигране утакмице обезбедили пласман у осмину финала. Истовремено, ово је био 37. међусобни окршај фудбалских селекција Швајцарске и Француске и 16 победа "галских петлова". Швајцарска има 12 тријумфа, а девет утакмица је завршено ремијем. У 17. минуту Оливиje Жирод главом постиже гол и доноси предност француском тиму. Француска повећава предност на 0-2. Стрелац гола је Блeз Матуиди у 18. минуту. Дефанзивац Швајцарске Ђуру је скривио баналан пенал над Бенземом у 31. минуту, а управо је нападач Француске преузео одговорност, али се Бенаљо бацио у своју десну страну и фантастично одбранио једанаестерац, док се лопта одбила Кабају који је успео да са три метра промаши празан оквир гола и погоди пречку. Матјеу Валбуена повећава предност свог тима на 0-3 уз асистенцију Жирода у 40. минуту. 67. минут: Гол ! Карим Бензема је повећао вођство свог тима на 0-4. Асиситирао Погба. Француска повећава вођство на стадиону Арена Фонте Нова. Стрелац је Муса Сисоко у 73. минуту меча. Селекција Француске, са тренутним резултатом 5:1 против Швајцарске, први пут су од 1958. године дали пет и више голова на једној утакмици, а тада су савладали Немачку са 6:3, 28. јуна. Стрелац јединог (за сада) гола за Швајцарце био је Џемаили. Швајцарска смањује предност на 5:2 у 87. минуту, стрелац је Гранит Џака. Извор: Курир, Блиц спорт