Резултати првих утакмица 1/8 финала Лиге Европе

УЕФА - Фудбалери Наполија, Севиље и Евертона остварили су победе у првим мечевима осмине финала овогодишње Лиге Европе.
Фиорентина - Рома 1:1 (Фото: ЈуТјуб принтскрин)

Најближа проласку после прве утакмице је Севиља која је у шпанском дербију победила Виљареал у гостима са 3:1. Одличан резултат остварио је и Наполи против московског Динама – 3:1, док је Евертон савладао Динамо Кијев са 2:1. Једини меч који је у вечерњем термину завршен без победника виђен је у Фиренци где су Фиорентина и Рома у италијанском дербију постигли по гол. Севиља је од почетка до краја утакмице у Виљареалу била бољи противник и на крају је сасвим заслужено остварила одличан резултат на тешком гостовању. Витоло је већ у првом минуту начео мрежу домаћина и тако у знатној мери олакшао посао свом тиму. Домаћин је одмах кренуо нападачки, али је у 26. минуту кажњен када је Мбија погодио за 2:0. Тим резултатом је завршено прво полувреме, а у трећем минуту наставка Вијето је смањио на 2:1 и на тренутак вратио наду домаћим навијачима. Врло брзо разочарао их је Кевин Гамеиро који је после само 120 секунди поставио коначан резултат. Наполи је успео да победи московски Динамо иако је очајно почео, пошто је Курањи у 2. минуту довео госте до предности. У наставку меча ствари је у своје руке преузео Гонзало Игуаин. Аргентинац је прво изједначио у 25. минуту, потом је са пенала у 31. донео 2:1, а онда и поставио коначан резултат, такође са ’беле тачке’. Гости су у наставку били ослабљени пошто је у 46. минуту други жути картон зарадио Зобнин. Преокретом је до победе стигао Евертон против кијевског Динама. Гусев је Украјинце довео до предности у 14. минуту, Нејсмит је изједначио у 39. а победу ’карамелама’ донео је Лукаку са пенала осам минута пре краја. Занимљив меч одигран је и у Фиренци где су Фиорентина и Рома ремизирали. Голом Иличића у 17. минуу Фиорентина је повела, а Адем Љајић је у 60. минуту са пенала пребацио гол и пропустио шансу да изједначи. То је надокнадио Сједу Кеита 13 минута пре краја, па се очекује велика борба и у реваншу у Риму. Реванш утакмице на програму су за седам дана. ЛЕ, 1/8 финала, прва утакмица:
  • Евертон – Динамо Кијев 2:1
  • Фиорентина – Рома 1:1
  • Наполи – Динамо Москва 3:1
  • Виљареал – Севиља 1:3