Први корак Црвене Звезде ка титули АБА лиге (ВИДЕО)

БЕОГРАД - Кошаркаши Црвене Звезде победили су вечерас Цедевиту, резултатом 68:59 и тако повели у финалној серији АБА лиге.
Калинић у продору (Фото: ЈуТјуб принтскрин)

У Пиониру су вечерас виђена два различита полувремена. Звезда је кренула фуриозно, од почетка наметнула снажан темпо, и прву четвртину решила у своју корист резултатом 21:9. Домаћи су и у другој четвртини наставили у истом ритму, а у једном тренутку су имали и чак 25 поена разлике, међутим гости из Загреба су мини серијом смањили резултат, па се на полувреме отишло са резултатом 42:24 у корист Звезде. Међутим, у другом полувремену, на терен као да су изашле две различите екипе. Звездини кошаркаши су почетком треће четвртине изгубили неколико лопти у раној фази напада, па је Цедевита лаганим кошевима полако топила предност. Загрепчани су стигли на минус од седам поена, међутим, нису имали снаге за потпуни преокрет. До краја треће четвртине, Звезда је успела да се консолидује, тако да су домаћи пред одлучујућих 10 минута имали и 10 поена предности (54:44). У последњој четвртини, Звезда је мини серијом отишла на 15 поена разлике, међутим и Цедевита је преко расположеног Луке Бабића спустила вођство домаћих испод 10 поена. У последња два минута Цедевита је озбиљно запретила, али Звездини играчи су успели да сачувају вођство и поведу са 1:0 у финалној серији. У Звездином тиму најефикаснији је био капитен Лука Митровић са 18 поена и осам скокова, док је Марјановић постигао 15 поена уз 12 скокова. У Цедевити вреди истаћи12 поена Луке Бабића и он је једини двоцифрени играч у својој екипи. По девет су погодили Томас, Билан и Гордић. Друга утакмица на програму је већ сутра, такође у Пиониру, а потом се серија од среде сели у Загреб. Погледајте најбоље потезе са вечерашње утакмице: