ТРИЈУМФАЛНИ ПОХОД: Звезда нови шампион АБА лиге! (ВИДЕО)

ЗАГРЕБ - Кошаркаши Црвене звезде Телеком освојили су свој први трофеј у АБА лиги.
Звезда - нови шампион АБА лиге (Фото: ЈуТјуб принтскрин)

"Црвено-бели" су вечерас у четрвтој утакмици финала плеј-офа савладали Цедевиту резултатом 89:79 и са 3-1 у серији освојили свој први трофеј у регионалном такмичењу. Звезду је до победе предводио Џенкинс са 17 поена, уз три скока и једну асистенцију. Капитен Лука Митровић убацио је 14 поена, којима је додао и пет скокова уз три асистенције, Калинић је убацио 12 поена уз осам скокова и три асистенције, а исти број поена имао је и Марјановић, уз три скока и једно супешно додавање. С друге стране, најбољи је био Зубчић са 15 поена, три скока и две асистенције, Билан је додао 12, а Бараћ девет поена. Након почетне предности домаћих кошаркаша, Звезда је половином прве четвртине преокренула резултат у своју корист и завршила је са пет поена предности (30:25). У истом ритму тим Дејана Радоњића наставио је и у другом периоду, повећавајући предост која је три минута пре одласка на одмор износила + 18 (45:27). "Црвено-бели" одржавају стечену предност и у трећој деоници, да би тим Јасмина Репеше у последњем минуту четвртине направио серију 5-0 за предност Звезде 69:58. Кошаркаши Звезде почетком последњег периода поново дижу ниво игре и шест минута пре краја утакмице имају +16 (78:62). Тајм-аут Јасмина Репеше уродио је плодом, домаћи смањују предност на 78:66, да би предност Звезде у посљедња три минута била смањена на осам поена (81:73). Тројком Бараћа домаћи стижу на само пет поена заостатка. Уследила је серија Звезде од +12, која је почела тројком Џенкинса, за 88:76, да би семафор на крају показао 89:79 за госте. "Црвено-бели" су одиграли сјајно у овогодишњем издању АБА лиге и на крају заслужено тријумфовали. Подсећамо, тим Деја Радоњића је завршио регуларни део сезоне са чак 24 победе и само два пораза, рекордом који ће тешко бити надмашен. У полуфиналу плеј-офа кошаркаши Звезде савладали су Партизан, да би вечерас у Загребу подигли победничких пехар. Погледајте завршницу меча и славље играча Црвене звезде: Сви победници АБА лиге: