Бајерну победа, Барселони финале

Фудбалери Барселоне први су финалисти овосезонског издања Лиге шампиона.

Тим Луиса Енрикеа је у ревнаш сусрету полуфинала поражен у Минхену од Бајерна резултатом 3:2, али је захваљујући победи 3:0 у првом сусрету изборио прилику да се бори за трофеј. Алкантара је довео Баварце у вођство већ у седмом минуту, да би Нејмар са два гола у првих пола сата утакмице наговестио пролаз Барселоне у финале. Бајерн је изједначио голом Левандовског у 59. минуту, а јалову победу тиму Пепа Гвардиоле донио Томас Милер 15-ак минута пре краја утакмице. У другом реванш сусрету полуфинала, који је на програму сутра, Реал ће покушати да надокнади гол засотатка (1:2) из прве утакмице са Јувентусом. Лига шампиона, полуфинале:Уторак, 12. мај Бајерн - Барселона 3:2 (прва утакмица 0:3) Среда, 13. мај Реал Мадрид - Јувентус 20.45 (1:2)