КРУНА НЕВЕРОВАТНЕ СЕЗОНЕ: Барселона пети пут првак Европе! (ВИДЕО)

БЕРЛИН - Фудбалери Барселоне освојили су титулу првака Европе победом над Јувентусом 3:1 (1:0) у финалу Лиге шампиона у Берлину!
Владар европског фудбала: Лео Меси (Фото: ЈуТјуб принтскрин)

Каталонци су освојили прву титулу од 2011. године, а укупно пету у историји клуба са Ноу Кампа. Сезону су окончали триплом круном. Барса је повела већ у четвртом минуту голом Ивана Ракитића после сјајне тимске акције, да би Јуве изједначио одбитком Алвара Морате. Ипак, 22 минута пре краја на исти начин Луис Суарес враћа вођство Каталонцима, а у седмом минуту надокнаде времена, Нејмар је запечатио меч. Барса је одиграла сјајно прво полувреме у Берлину, већ из прве акције је стигла до вођства, када је након фантастичне комбинације Месија, Албе, Нејмара и Инијесте, везиста Ракитић са петерца савладао Буфона. Непосредно потом Шпанци су можда оштећени за пенал, након што је Нејмар напуцао лоптом у руку једног играча Јувентуса у казненом простору, али је судија Џунејт Чарик из Турске остао нем. Јувентус је покушао одмах да узврати, али су шутеви Погбе, Маркизија и Тевеса завршавали далеко од гола Тер Штегена. С друге стране, Барса је брзим акцијама правила доста проблема одбрани Јувентуса, кога је већег заостатка спасао Буфон. Главни проблем "Старе даме" била је нервозна игра Артура Видала, који је брзо добио жути картон, а онда још неколико пута био на ивици искључења. Чилеанац се са полувремена вратио као други играч, што је одмах донело осетљиву промену на терену. Иако је Барселона покушала да експресно дуплира вођство, Јувентус је преузео контролу над игром, те у десетом минуту наставка стиже до изједначења. Италијани су попут ривала одиграли сјајну тимску акцију, Маркизио је комбиновао са Лихтштајнером по десној страни, он улази у казнено простор где у средини проналази Тевеса, његов шут из окрета брани Буфон, али се лопта одбоја до Морате који погађа за 1:1. Само неколико минута касније Тевес је ударцем са ивице казненом умало постигао нови погодак, а потом Чакир не свира пенал ни Јувентусу, иако је било контакта између Албе и Погбе испред Тер Штегена. Већ у следећем нападу, док су се Италијани бунили код судије, Барселона је вратила предност. Меси је сјајно пробио одбрану Јувентуса, али Буфон опет спасава свој гол. Ипак, лопта се одбоја до Суареса који тресе мрежу. Уследио је жесток притисак Барсе у наставку, оба тренера освежавају везни ред и напад, али Јувентус не успева да опет пронађе баланс на средини терена. Каталонци рутински приводе меч крају, те у 97. минуту после брзе контре Нејмар ставља тачку на ову сезону у ЛШ. Погледајте и сами најзанимљивије тренутке меча: