СРБИЈА - СПОРТСКА ВЕЛЕСИЛА: И ватерполисти се враћају кући са најсјајнијим одличјем! (ВИДЕО)

БАКУ - Ватерполо репрезентација Србије освојила је златну медаљу на првим Европским играма у Бакуу, пошто је данас у финалу савладала Шпанију са 8:7 (2:3, 1:1,4:2,1:1).
Ватерполисти певају химну на крају свог похода на злато! (Фото: ЈуТјуб принтскрин)

Српски ватерполисти су Србији донели седмо злато, осносно 11. одличје на овом такмичењу. Ово је прво злато које је Србија освојила у Бакуу у колективним спортовима. Шпанија је била у благој предности до средине меча, стално водећи са једним голом предности, али стрпљење и сигурна рука донели су српским ватерполистима злато. Српски тим је потврдио и у узрасту седамнаестогодишњака да је неприкосновен у Европи, и да је на добром путу да у будућности наследи А репрезентацију. Најбољи стрелац у српском тиму био је Марко Јанковић са три гола. Србија са 11 медаља - 7 златних и 4 сребрне - тренутно заузима 8. место на ранг листи репрезентација на првим Европским играма. Погледајте најзанимљивије моменте са финалне утакмице и младе српске ватерполисте на постољу док певају Боже правде!