Најновије

НАЈНОВИЈА РЕЗОЛУЦИЈА У ЕУ: У Сребреници су масакрирани Срби, а не Муслимани

БРИСЕЛ - Предлози резолуција неколико посланика француског "Националног фронта", да се са Београдом прекину преговори о чланству у ЕУ, нису усмерени против Србије, већ напротив, штите и бране интересе ваше земље.
Српско војничко гробље у Братунцу (Фото: Правда)

Српско војничко гробље у Братунцу (Фото: Правда)

У кабинету европосланика Емерика Шопрада, који је стао уз овај предлог резолуције. Он сам је аутор још једне резолуције, о Сребреници, у њој се истичу српске жртве. - Предлог прве резолуције о прекиду преговора је поднет у интересу Србије и поштовања њеног суверенитета - истакли су у Шопрадовој служби за односе с јавношћу. Они истичу да се Национални фронт бори за Европу суверених држава и да под овим условима, који се тренутно траже од Србије, преговоре треба прекинути. - Од Србије се тренутно захтева да се одрекне Косова и односа с Русијом. Сматрамо, зато, да преговори више не треба да се воде. Не зато што нећемо Србију у Европи, него због тога што није примерено да се то ради под условима који шкоде Србији - кажу у кабинету Емерика Шопрада. Истиче се да је ЕУ већ издвојила 1.203 милијарде евра за период 2007-2013. као инструмент претприступне помоћи. Због свега, предлогом резолуције затражен је моментални прекид приступних преговора између ЕУ и Србије. Овај предлог резолуције потписали су, уз Шопрада, још четворо чланова Националног фронта у Европском парламенту, Стив Бриуа, Доминик Билд, Софи Монтел и Миреј д'Орнано. Шопрадови сарадници истичу да је он самостални аутор још једног предлога резолуције, о Сребреници. У овом предлогу резолуције између осталог се истиче да је између 1992. и 1993. године 39 српских села у близини Сребренице опустошено, а да су њихови становници масакрирани и депортовани. Наглашава се и да у случају Сребренице не постоји никакав званични доказ о планирању масовних екзекуција због етничких разлога, уз позивање на иступање одговорног за истрагу у Сребреници у фебруару 2001. године Жан-Ренеа Ријеза пред анкетном комисијом француске националне скупштине. Предлогом резолуције се подсећа и да према хашким критеријумима ниједан уверљив доказ не оптужује Србе за геноцид у Сребреници. "Рат у БиХ је био конфликт у ком су одговорности подељене и оптуживати једну од страна за геноцид неће омогућити чврсто помирење и трајни мир", стоји у предлогу резолуције. О првом предлогу резолуције у ЕП се није ни гласало, због мале снаге коју подносиоци имају, док ће се на скупштинском одбору тек одлучити да ли ће на дневни ред доћи предлог Шопрадове резолуције о Сребреници.
Прочитајте још:„Не бежим усред битке против Вучића“Шешељ: Уместо промене Устава, потребни су избори!Oво је Шешељ данас тражио од Русије (ВИДЕО)
Извор: Вечерње новости

Бонус видео

Молимо Вас да донацијом подржите рад
портала "Правда" као и ТВ продукцију.

Донације можете уплатити путем следећих линкова:

ПАЖЊА:
Системом за коментарисање управља компанија Disqas. Ставови изнесени у коментарима нису ставови портала Правда.

Колумне

Најновије вести - Ратни извештаји

VREMENSKA prognoza

Најновије вести - ПРАВДА