Србија остала без бронзе, Казахстан за историју (ВИДЕО)

Футсал репрезентација Србије није успела да освоји медаљу на Европском првенству, пошто је у мечу за треће место поражена од Казахстана 5:2 (1:0).
"Орлови" завршили ЕП на четвртом месту (Фото: Јутјуб)

Пред око 11.000 гледалаца у Комбанк арени, три гола за Казахстанце постигао је Даглас Жуниор, а по један Жаманкулов и голман Игита. Голове за Србију постигли су Ракић и Рајчевић. Прво полувреме протекло је равноправној борби два ривала, а једини погодак био је последица неопрезности српске одбране и лоше интервенције голмана Аксентијевића. Тек што је почело друго полувреме, Казахстан је дуплирао предност, а када је Даглас Жуниор десет минута пре краја меча постигао трећи погодак за своју екипу - било је јасно да се до медаље не може. Ипак, иако су у једном тренутку губили са 5:0, футсалери Србије, ношени подршком са трибина Комбанк арене, стигли су у финишу меча до два поготка и тако се часно опростили од шампионата Европе. У финалу од 21 сат састају се Шпанија и Русија. www.youtube.com/watch