Велс наставио да пише историју у Француској

Фудбалери Велса наставили су да исписују историју пласманом у четвртфинале Европског првенства у Француској.

Герет Бејл(Фото:Sinhua)

Велшани, који су дебитанти на првенствима ’Старог континента’, савладали су у осмини финала Северну Ирску са 1:0 и тако продужили европски сан.
Генерација коју води Крис Колман изједначила је резултат оне из средине прошлог века коју је на Светском првенству 1958. у Шведској моћни Бразил зауставио у борби за полуфинале. Стрелац јединог гола, уједно и трагичар меча, био је Гарет Меколи који је у 75. минуту затресао сопствену мрежу. Човек који је Северне Ирце довео до осмине финала голом против Украјине, желео је да пре Робсон-Кануа стигне до лопте коју је са левог бока упутио његов имењак Бејл, али је она завршила иза леђа голмана Мекгаверна.  Утакмица на ’Парку принчева’ у Паризу није обиловала квалитетним потезима и узбуђењима – Велшани су били бољи, Арону Рамзију оправдано је поништен погодак због офсајда у првом полувремену, а успаванку је решио већ описани детаљ.  ’Змајеви’ се окрећу борби за полуфинале у којој их чека победник меча Мађарска – Белгија, који је на програму у недељу од 21 час.  У првом сусрету дана Пољска је савладала Швајцарску после бољег извођења једанестераца, у дуелу који је обележио и Џердан Шаћири, најлепшим поготком у досадашњем току првенства.  Дан затвара дерби између Хрватске и Португала на терену Ланса – ’Болар Делелису’, а бољи из те утакмице играће у четвртфиналу са Пољацима. Извор:Б92