НОКАУТ ЗА ТРИ МИНУТА: Португалци доминирали у полуфиналу ЕП (ВИДЕО)

Првом победом у регуларном току меча, Португалци су успели да дођу до финала Европског првенства у фудбалу.

Нани лагано преко Бејла (Фото: Синхуа)

Фудбалери Португалије пласирали су се у финале Европског првенства, пошто су у полуфиналу у Лиону победили Велс са 2:0. Голове за Португалце постигли су Кристијано Роналдо у 50. и Нани у 53. минуту. Португалија ће у финалу играти с победником другог полуфинала у којем се састају Француска и Немачка. У првих 45 минута није било великих узбуђења на терену, пошто су обе екипе играле опрезно и више водиле рачуна о свом голу него да нападну гол противника. На обе стране је било по неколико полушанси, али не и правих прилика. Једино је ударац Гетета Бејла ишао у оквир гола у првом полувремену. Најбољу шансу за Португалце у првом полувремену имао је Роналдо у 44. минуту када је шутирао главом, али је лопта отишла преко гола. После 45 минута успаванке, почетак другог полувремена донео је велика узбуђења. Португалија је повела у 50. минуту голом Роналда. Рафаел Гереиро је с леве стране убацио лопту у казнени простор, а Роналдо је фантастично скочио и главом послао лопту у гол. Роналду је ово био девети гол на европским првенствима и он се тако на листи најбољих стрелаца изједначио с Мишелом Платинијем. Само три минута касније на семафору је писало 2:0, а стрелац је био Нани. Роналдо је шутирао са ивице шеснаестерца и послао лопту у петерац, а Нани је уклизао и спровео је иза леђа Вејна Хенесија. У 63. минуту поново је било опасно по гол Велса, пошто је Роналдо извео слободан ударац, а лопта је завршила мало преко пречке. Након те шансе, покушавали су Жоао Марио, Данило Переира и поново Роналдо, али нису успели да још једном затресу мрежу Велса. Португалија је до краја меча без већих проблема сачувала предност и пласирала се у своје друго финале на европским првенствима. Велшани су, на другој страни, журили и грешили и тако нису успели опасније да запрете.
Извор: Новости