ФУДБАЛ ЈЕ ИГРА У КОЈОЈ ПОБЕЂУЈУ БОЉИ: Француска савладала Немачку за финале Европског првенства (ВИДЕО)

Француска савладала Немачку са 2:0, головима Антоана Гризмана, и пласирала се у финале Европског првенства. У недељу ће се Француска и Португалија борити за европску круну.

Французи славе улазак у финале (Фото: Синхуа)

Слушала се "Марсељеза" на отварању Европског првенства, а слушаће се и последњег дана турнира. Француска је савладала светског првака и пласирала се у финале. Антоан Гризман, најбољи стрелац првенства, водио је „галске петлове" до великог тријумфа над, званично, најбољом екипом на свету. Први гол постигао је у последњем минуту првог полувремена, када је сигурно извео једанаестерац. После корнера, Швајнштајгер је несрећно играо руком, а судија Рицоли показао на белу тачку. Нојер је скочио у једну, Гризман шутирао у другу страну, а велелепни Велодром је прокључао. У наставку меча није много тога функционисало у тиму Јоакима Лева. Прво је због повреде игру напустио Џером Боатенг, а потом је, после велике грешке Јошуе Кимиха и потпуне конфузије у казненом простору, Француска увећала предност. На правом месту у правом моменту нашао се Гризман и послао лопту у мрежу. Немци нису одустали, а већ у наредном нападу су умало дошли до изједначења. Кимих је шутирао са дистанце и погодио стативу. Пробао је Лев изменама, али млади Лерој Сане и Марио Геце нису успели да помогну "панцерима" да избегну пораз. Француска ће у недељу, у "граду светлости" играти у финалу против Португалије.
Извор: РТС/Правда