ПОБЕДА ЗА НОВИ СТАРТ: Одличан почетак неуиграног тима Црвене звезде у трци за Лигу шампиона (ВИДЕО)

Фудбалери Црвене звезде победили су Валету у гостима са 2:1 у првој утакмици 2. кола квалификација за Лигу шампиона.

Катаи постиже изједначујући погодак (Фото: ЈуТјуб)

Српски шампион је свој први поход ка Лиги шампиона после девет година почео преокретом у другом полувремену. Тим Миодрага Божовића показао је бројне слабости на Малти. Било је очигледно да се појачања још увек нису уклопила, као и да су додатна појачања потребна на неким позицијама, али Звезда је и уз такву игру успела да слави и направи велики корак ка трећој рунди. Валета је показала да није залутала у друго коло и пвоела је сјајним голом Фалконеа у 15. минуту. Звезда се мучила до полувремена, није осим ударца главом Виеире створила праву шансу, али се у наставку све променило. Божовић је на полувремену убацио Моучеа који је одмах показао да ће бити велико појачање, а преокрет црвено-белих режирао је можда и најбољи играч из прошле сезоне Александар Катаи. Он је прелепим голом изједначио у 66. минуту, а девет минута касније био је и асистент код гола резервисте Сикимића. Реванш утакмица на програму је за седам дана у Београду. Погледајте голове: Извор: Б92