ПЕНАЛИ ПРЕСУДИЛИ: Партизан завршио европски пут у првом колу (ВИДЕО)

Фудбалери Партизана елиминисани су из квалификација за Лигу Европе, поразом од Заглембја 4:3 на пенале у Пољској.

Одлучујући промашај (Фото: ЈуТјуб)

Трагичари у Лубину били су Дарко Брашанац који је промашио у првој серији, те Немања Михајловић којем је уз помоћ оквира гола шут одбранио Полачек. Црно-бели су тако завршили наступ у Европи у првом колу. Ово је четврти пораз Партизана у седам пенал серија у Европи. Након што је Партизан два пута погађао пречку у првом мечу у Београду и пропустио шансу са играчем више током 20 минута игре, у Лубину је виђена чврста, оштра игра без много ризиковања у завршници. Оба тима су имала по неколико солидних прилика, за Партизан су их пропустили Гогуа, Јанковић и Влаховић, који је минут пре краја продужетака слабо захватио добитак на свега неколико метара од гола. С друге стране, Шаранов је имао неколико одличних интервенција, док је срећа спасла црно-беле након шута Јаношке, који је главом погодио стативу. Пенал серију отвара српски тим, али Брашанац промашује цео гол. Уследили су погоци Јануса, Илића, Гулдана и Ђуричковића, након кога Шаранов брани шут Тодоровском. Јанковић доноси вођство Паартизану, Вознијак лагано погађа, а онда Полачек брани шут Михајловића који је гађао десни горњи угао, лопта погађа оквир гола и одлази у поље. Велику победу Заглембју доноси резервиста Влашко. Пољаци ће у трећем колу квалификација за Лигу Европе играти против данског Сендерјискеа, док ће Србију представљати само Војводина која се састаје са белоруским Динамом из Минска. Погледајте пенал серију: Извор: Б92