КРАЈ СНА О ЛИГИ ШАМПИОНА: Звезда се распала пред 50.000 људи (ВИДЕО)

Фудбалери Црвене звезде елиминисани су од Лудогореца у трећем колу квалификација за пласман у Лигу шампиона.

Шупље (Фото: ЈуТјуб)

После 2:2 у Разграду, бугарски тим је после продужетака славио у Београду са 4:2 (2:2, 2:1) и сасвим заслужено је прошао даље. Показала се још једном сва слабост одбране црвено-белих, која је била бушна као швајцарски сир – споро, несигурно, често и панично, па је Лудогорец био много опаснији, створио више шанси и могао је још раније да реши меч. А почело је другачије – црвено-бели повели су голом Доналда у 17. минуту – он је са ивице казненог простора добро шутирао, голман гостију био је маркиран и није добро реаговао, па је лопта завршила у мрежи. Ипак, осим гола, Звезда није направила малтене ниједну акцију вредну спомена у првом полувремена – два шута Катаија и неколико убацивања, али без праве шансе. Са друге стране, одбрана црвено-белих била је изузетно несигурна, па је преокрет био неминован. У 24. минуту Кафу је предрбилао четворицу играча Звезде, који су само стајали, и закуцао лопту под пречку, да би голман Дамир Кахриман у 40. минуту очајно реаговао после ударца Вандерсона – лопта му је прошла испод руке и завшила у мрежи. На минут до краја полувремена Плаштун је искључен после два неопрезна старта, али онда је Канга направио глупост – после краја полувремена одгурнуо је противничког играча после провокације, судија је то видео и дао му директан црвени картон. Божовић је у 54. минуту увео Вијеиру, а он му се седам минута касније одужио тако што је изнудио пенал – Ибањес се залетео, шутирао снажно по средини гола и изједначио на 2:2. Од тог тренутка обе екипе су заиграле опрезно и до краја регуларних 90 минута није било већих шанси, осим шута Доналда и неколико полуконтри гостију. Ушло се у продужетак, али драма је трајала врло кратко – већ у 92. минуту поново је до изражаја дошао недостатак квалитета у Звездиној одбрани, Вандерсон је побегао Ибањесу и са много осећаја је пласирао лопту у ’малу мрежу’ после додавања Марселиња. Пет минута касније све је било решено – поново је Ибањес био преспор, Кахриман је одбранио зицер Марселињу, али је Вандерсон одбитак спровео од стативе у гол. Утишало се свих 50.000 гледалаца на стадиону ’Рајко Митић’, Звезди су за пролаз била потребна три гола, па је нестало набоја и Лудогорец је могао да приведе утакмицу крају. Звезда сада наставља такмичење у квалификацијама за Лигу Европе (жреб је у петак), али од четири досадашња меча у Европи, једино је друго полувреме у Разграду било на довољно високом нивоу, а очигледно је да у одбрани нису пронађена права решења и тешко да ће бити нађена преко ноћи. Извор: Б92