ПРЕГАЖЕНИ ХРВАТИ: Српски ватерполисти демолирали "коцкасте" за олимпијско злато! (ВИДЕО)

Слави Србијо, узели смо и то олимпијско злато! Хвала вавм "Делфини"!

Живко Гоцић (Фото: Синхуа)

"Делфини" су у финалном мечу Игара у Рију скинули скалп Хрватима, савладали их резултатом 11:7 и одузели им оно што им је припадало од Лондона 2012. до ове вечери! Узели смо европско и светко злато... Олимпијско је било једини недосањани сан, али од вечерас више није. Србија је освојила све што се освојити могло у овом спорту. Постали смо олимпијски шампиони први пут у историји као самостална држава.
"Делфини" су у финалу олимпијског турнира у Рију одржали час ватерпола оним момцима који су до вечерас били олимпијски шампиони. Вечерас ће морати да пруже руку бољем ривалу и да предају олимпијски трон, али не треба да им буде жао - предали су га бољем од себе. Сјајно су наши ватерполисти отворили меч. Одбранили су почетни удар Хрвата, а онда су постигли гол из првог напада. Одбрана је лепо функционисала читаво полувреме, притом см о одлично бранили играча више. Интелигентно су голове постизали Мандић, Никић, Гоцић и дружина. У прве две четвртине „делфини“ су шест пута савладали голмана Павића, док су са друге стране Хрвати три пута тресли мрежу за две четвртине. На почетку треће деонице Хрвати су постигли гол, али их је Филиповић утишао са још два. Дуго затим није било голова, а онда је прорадила левица Душана Мандића. Распуцао се играч Про Река када је било најпотребније, а на почетку последње деонице имали смо плус пет. Током слвља селектор Србије Дејан Савић опет је избегао да буде убачен у базен и смејао се са клупе. А онда и господски потез двојице селектора - загрљај Савића и Ивице Туцака, чији су чести протести понајвише обележили овај сусрет са хрватске стране.
Извор: Ало/Мондо