Најновије

Зашто српски кандидат добија широку подршку?

Кандидат Србије за генералног секретара УН Вук Јеремић рекао је уочи пете рунде гласања у Савету безбедности да досадашњи резултати дају разлога за оптимизам.

Вук Јеремић (Фото: Синхуа)

Он је оценио да је кандидатура Србије добила широку подршку захваљујући транспарентном приступу и конкретним предлозима за реформу УН.
- Циљ за понедељак је да останемо при врху спремни за осудни сегмент ових избора који почиње у октобру - рекао је Јеремић у интервјуу Гласу Америке. 
Према његовим речима, досадашњи резултати дају разлога за наставак оптимизма. 
- Налазимо се од поцетка при самом врху, српска кандидатура је добила значајан број гласова - укупно други највећи број гласова када се саберу сви резултати - рекао је Јеремић. 
Коментаришући подршку угледних медија попут Вол стрит џурнала и лондонског Телеграфа, он је рекао да је то велика част оценивши да је разлог за то, као и за подршку у Савету безбедности и широј међународној јавности, опредељење да се наступи отворено и транспарентно са конкретном платформом и решењима за будућност УН. 
- Организација Уједињених нација се налази у ситуацији да су потребне многе промене и то до сада нико ње био спреман отворено да каже - напоменуо је Јеремић и подсетио да је кандидатура Србије представила и 53 конкретна предлога како учинити Уједињене нације модернијом и сврсисходнијом за решавање светских питања у 21. веку. 
- Зато смо добили широку подршку, како у Уједињеним нацијама тако и у широј јавности. Ја се надам да ће тако и остати - закључио је он. Извор: Танјуг

Бонус видео

Молимо Вас да донацијом подржите рад
портала "Правда" као и ТВ продукцију.

Донације можете уплатити путем следећих линкова:

ПАЖЊА:
Системом за коментарисање управља компанија Disqas. Ставови изнесени у коментарима нису ставови портала Правда.

Колумне

Филантропи из европе

Звоњење на вратима.Човек отвара врата и види на прагу како стоји особа са киселим изразом ...

Најновије вести - Ратни извештаји

VREMENSKA prognoza

Најновије вести - ПРАВДА