ЛИГА ШАМПИОНА: Мажић делио црвене картоне, Меси голове, Абубакар "туширао" Наполи!

Перфектан меч за Лионела Месија, перфектан меч и за Милорада Мажића!

Милорад Мажић (ФОТО: Википедија)

Српски арбитри у саставу Мажић, Ристић и Ђурђевић држали су одлично под контролом меч који је добила Барса уз хет-трик Лионела Месија - 4:0 (1:0). Аргентинац се поигравао са енглеским тимом до те мере да је радио шта је хтео, а зауставио се "тек" на броју три. Први гол је постигао у 17. минуту, а преостала два у 61. и 69. минуту. Наш репрезентативац Александар Коларов скривио је пенал у 86. минуту, али је Кабаљеро зауставио Нејмаров шут са беле тачке. Бразиалц се искупио само два минута касније, када је ипак био стрелац. Мажић је успут поделио и два црвена картона - први голману "грађана" Браву у 53. минуту, други Жеремију Матјеу у 73. минуту (други жути). У другом мечу групе Ц, Селтик је поражен код куће од Менхенгладбаха са 0:2 Головима Штиндла и Хана у наставку игре.
Што се тиче групе А, Арсенал и Пари Сен Жермен су, чини се, већ букирали карте за наредну рунду, иако је прошло тек три кола. Арсенал је код куће декласирао Лудогорец (6:0) уз хет-трик Озила, док је Пари Сен Жермен "само" три пута тресао мрежу Базела (3:0).

Лео Меси (Фото: Википедија)

Хет трик постиже Меси Изненађење вечери десило се под Везувом, где је Наполи поражен од Бешикташа у групи Б (2:3). После почетних 0:1, Италијани изједначили голом Мертенса у 30. минуту, али, уследио је хладан туш, Камерунац Винсент Абубакар је у 38. минуту донео предност. Онда су домаћи могли да изједначе са беле тачке, али је Инсиње на старту другог полувремена промашио пенал. Судија је нешто касније опет показао на белу тачку, а Габјадини је био прецизан - 2:2. Да шок буде потпун побринуо се поменути Абубакар, који је постигао победоносни гол четири минута пре краја на асистенцију Кварежме. Бенфика је у Кијеву, уз стандардно доброг Љубомира Фејсу, савладала Динамо са 2:0 и ушла у трку за једно од прва два места.
На крају, у групи Д није било изненађења - Бајерн је декласирао ПСВ (4:1), док је Атлетико славио у Русији против Ростова (1:0).