СРБИ ДОМИНИРАЈУ У НБА: Маестрална игра Јокића (ВИДЕО)

Никола Јокић имао је запажену улогу у врло узбудљивој утакмици у Денверу у којој су Нагетси поражени од Оклахоме резултатом 132:129 после продужетка.

Никола Јокић (Фото: Јутјуб)

Центар наше репрезентације за 29 минута на паркету забележио је седам поена (2/3 за два, ½ за три), шест скокова и пет асистенција, имао неколико префињених потеза, погађао уз звук сирене тројку (на истеку треће деонице), али Нагетси нису успели да зауставе машину звану Расел Вестбрук. Најбољи кошаркаш Оклахоме није био на свом препознатљивом нивоу пуне тру четвртине, али је у последњој деоници и продужетку убацио 24 поена. На крају меча се зауставио на импознатној бројци од 36 поена, 18 асистенција (рекорд целе лиге ове сезоне) и 12 скокова, што је био његов шести трипл-дабл. Важну улогу у деветом тријумфу Тандера имао је бивши капитен Партизана Жофре Ловерњ. Француз је убацио 15 поена за 18 минута, а погодио је три тројке из четири покушаја. Био је трећи стрелац победничке екипе, иза Вестбрука и Виктора Оладипа који је постигао 26 поена. Оклахома има скор 9-8, док је Денвер забележио десети пораз уз шест тријумфа. Извор: Блиц спорт