ТРИЈУМФ 'НА КРОВУ': Делије имају новог јунака! (ВИДЕО)

Фудбалери Црвене звезде славили су са 1:0 у мини-дербију са Вождовцем и тако, барем до вечерас, повећали предност у односу на најближе пратиоце - Партизан и Војводину.

Душан Анђелковић (Фото: crvenazvezdafk.com)

Једини погодак на мечу дело је Душана Анђелковића, који је у 55. минуту упутио сјајан шут из слободног ударца. Прво полувремене није донело много узбуђења. Звезда је имала иницијативу, али није створила практично ниједну озбиљнију прилику. С друге стране, Вождовац је своју шансу чекао из контранапада. ‘Змајеви’ су у 9. минуту имали најбољу прилику на мечу, али је Стефан Дражић у ситуацији један на један шутирао поред гола. Звезда је у истом ритму наставила и у другом полувремену, али опет у уводним минутима није успела да дође до прилике. Изабраници Миодрага Божовића су ипак у 54. минуту стигли до предности, а стрелац је из слободног ударца са око 20 метара био Анђелковић. Црвено-бели су у наставку утакмице све више притискали ривала, а у 68. минуту умало су дуплирали предност, али је покушај Предрага Сикимића са око 15 метара завршио мало преко гола. Имала је Црвена звезда и у 80. минуту добру прилику, али Зоран Поповић је одбранио шут Славољуба Срнића са око 10 метара десно искоса. Извор: hotsport.rs