НА КРИЛИМА 18.000 НАВИЈАЧА: Звезда демолирала владајућег шампиона Европе! (ВИДЕО)

Кошаркаши Црвене звезде победили су московски ЦСКА у београдској Комабанк арени у утакмици 15. кола Евролиге - 78:67 (27:14, 21:20, 16.22, 14:11).

Кузмић и Џенкинс затворили Теа (Фото: euroleague.net)

За црвено-беле је то седма победа, а шампиону Европе трећи пораз, други узастопни. Играчи тренера Дејана Радоњића надиграли су, уз велику подршку 18.000 навијача, још једног великана. После Барселоне, Реала и Макабија, у Београду је поражена и московска екипа, иначе најјача на "старом континенту". Звездини кошаркаши су поново одиграли невероватно снажну одбрану, којом су отупели најјаче адуте гостију, а истовремено вешто изводили контранападе и погађали из игре. Једноставно, све је функционисало у игри црвено-белих. На крају, Огњен Кузмић је био најефикаснији код домаћина са 16 поена, уз чак десет скокова. Управо је он био најконстантнији на терену. На почетку најјаче је повукао Чарлс Џенкинс (11 поена, по шест асистенција и украдених лопти), а онда се придружио и Марко Симоновић (14 поена). У екипи ЦСКА само је Воронцевич био расположен - 21 поен. Милош Теодосић је био индиспониран, дао је шест поена, имао четири асистенције, али и шест изгубљених лопти. Црвено-бели су фуриозно почели меч. Снажном одбраном, лаким поенима из контри, али и тројкама, брзо су дошли до 13:0, а у 8. минуту имали су и 14 поена вишка - 23:9. ЦСКА је боље отворио другу деоницу, па је после четири минута игре свео заостатак на само четири поена, и то после тројке Теодосића (31:27). Међутим, у финишу првог полувремена Звезда је опет додала гас. Црвено-бели су стегли одбрану и почели да погађају, па су на одмор отишли са новом предношћу од 14 поена. Џенкинс је током првих 20 минута био  најефикаснији са 11 поена. Звезда је на почетку треће деонице стекла максималних "плус 16" - 50:34, али су гости у финишу тог периода успели да се спусте на - 62:56. Ту границу од шест поена ЦСКА није успео да пробије, па је средином последње четвртине Волтерс са пет узастопних поена вратио Звезду на плус 11. Тиме је одбијен и посљедњи напад "армејаца". Следеће недеље Звезда гостује Жалгирису, док ЦСКА иде у Мадрид. Како су Делије на почетку утакмице одале почаст пострадалим члановима хора Александров, можете да видите ОВДЕ. Извор: Агенције