НБА: Сан Антонио и Атланта на 2-0

Синоћ су у НБА лиги одиграна два меча и оба су завршена убедљивим победама домаћина.

Џеф Тиг( Фото: NBA.com)

Атланта је неочекивано лако изашла на крај са Бостоном и дошла до великих 2-0 у серији. Меч су добили захваљујући феноменалној одбрани. Примили су само 72 поена, а меч је практично био одлучен већ после прве четвртине коју су домаћи добили са 24-7. Код победника најефикаснији су били Корвер и Хорфорд са по 17 поена, док је код гостију Томас убацио 16. Серија се сада сели у Бостон.

У другом мечу дана Сан Антонио је лагано добио ослабљени Мемфис и повео са 2-0. Ово је можда и најнеравноправнија серија што због снаге " Мамуза", што због повреда кљућних играча Мемфиса. То су показала и прва два меча која је Сан Антонио решио у своју корист са укупно 58 поена разлике, и све сем 4-0 у серији би било право изненађење. Мемфис је на овом мечу убацио само 68 поена. Најефикаснији код победника је био Милс са 16 поена, док је српски центар Бобан Маријановић на паркету провео 6 минута и убацио 4 поена. Код гостију најбољи је био Зек Рендолф са 11 поена и 12 скокова.

Резултати: Атланта-Бостон 89-72 Сан Антонио-Мемфис 94-68 Извор: Правда