СА БАГДАЛЕ ОПЕТ НА ВРХ ТАБЕЛЕ: Какав еврогол Плавшића за победу Звезде у Крушевцу! (ВИДЕО)

Фудбалери Црвене звезде победили су Напредак у Крушевцу 2:1 (0:0) у утакмици другог кола плеј-офа Суперлиге Србије.

На гостовању у Крушевцу Звезда у плавим дресовима - детаљ пред волеј Плавшића (фото: Јутјуб принтскрин)

Голове за шампиона постигли су Гелор Канга из пенала у 59. минуту и Срђан Плавшић из волеја у 76, а пораз домаћина ублажио је Вукановић у 94.

Црвена звезда се овом победом вратила на врх табеле, јер јој је Партизан побегао раније данас савладавши Војводину. "Вечити" ривали су поново изједначени, имају по 43 бода, а у случају да сезону заврше са истим салдом, Звезда ће одбранити титулу, јер је лигашки део (30 кола) завршила као прва.

Напредак је остао пети са 26 бодова.

Победа у Крушевцу има вишеструки значај за тим Миодрага Божовића. Осим три бода и повратка на прво место на табели, она је црвено-белима дошла као мелем на ране из "вечитог дербија".

У првом полувремену вечерашње утакмице пред пуним трибинама стадиона "Младост" у Крушевцу оба ривала су пропустила по зицер - Доналд је у 16. минуту шутирао поред гола, а пет минута касније Звездин голман Манојловић је зауставио Гобељићев покушај када су се нашли "очи у очи".

У другом полувремену Звезда је додала гас, створила је још две прилике пре него што је повела. А до предности је стигла када је судија Николић досудио пенал после дуела Шљивића и Руиза. Сигуран реализатор најстоже казне био је Канга.

Боаћи је у 73. минуту промашио празан гол са пет метара, али је зато два минута касније Плавшић ставио тачку на меч голчином на асистенцију Канге.

Напредак је успео да ублажи пораз голом Вукановића у 94. минуту.

Звезда у среду гостује Чукаричком у првој утакмици полуфинала Купа Србије, а следећег викенда у првенству дочекује Војводину. Напредак у трећем колу плеј-офа гостује Партизану.

Партизан је нешто раније савладао Војводину голом у 33. секунди и на кратко засео на чело табеле, а видео са утакмице можете погледати ОВДЕ.

Извор: Курир

Поштовани, молимо вас да се у коментарима држите теме текста. Редакција „Правде“ задржава право да скрати или не објави коментаре. Коментаре који садрже говор мржње*, псовке и увреде, као и коментаре који се не односе на вест коју коментаришете - не објављујемо. Такође, неће бити објављиване ни псовке и вулгарности, чак и ако читалац који коментарише уместо целе речи стваља звездице.Коментаре којима нам скрећете пажњу на словне грешке, техничке и друге пропусте не објављујемо, као и коментаре који се односе на уређивачку политику, али ће бити прослеђени уредницима и на томе се захваљујемо.Молимо вас да обратите пажњу на правописну и граматичку исправност коментара које шаљете, као и да пишете малим словима, предност ће имати коментари који су написани без правописних и граматичких грешака, а коментари писани великим словима се неће одобравати.
* Закон о јавном информисању – члан 38: Забрањено је објављивање идеја, информација и мишљења којима се подстиче дискриминација, мржња или насиље против лица или групе лица због њиховог припадања или неприпадања некој раси, вери, нацији, етничкој групи, полу или због њихове сексуалне опредељености, без обзира на то да ли је објављивањем учињено кривично дело.