ЗЕМЉО СЛАВНИХ ВИТЕЗОВА: Делије се после 10 година вратиле у Европу спектакуларном кореографијом! (ВИДЕО)

Фудбалери Црвене звезде играли су нерешено 1:1 са екипом БАТЕ Борисов, у првом колу Групе Х Лиге Европа.

Земљо славних витезова... (Фото: Јутјуб)

Звезда је водила од 54. минута голом Немање Радоњића, а изједначење и бод гостима донео је резервиста Николај Сигневич у 72.
Црвено-бели су били бољи и константно нападали, док је БАТЕ углавном покушавао из контранапада.
Упркос бољој игри Звезде у првом полувремену, бољу шансу су имали гости, када је Мирко Иванић погодио пречку.
Звезда је повела после девет минута игре у другом полувремену после лепе акције у којој је Мичел Доналд проиграо Славољуба Срнића, који је оштро убацио лопту у петерац, а на њу је натрчао Радоњић и савладао гостујућег голмана.
Црвено-бели су нападали после тога и имали велике шансе преко Срнића и Радоњића, а БАТЕ је након тога поново погодио пречку.
Сигневич је у 72. минуту искористио добар центаршут са десне стране и савладао Милана Борјана пошто је остао сам у петерцу.
Звездини фудбалери су у финишу утакмице покушавали да стекну нову предност и победе, али нису имали већих прилика.
Утакмица је прошла беез инцидената пред 40.000 гледалаца на стадиону "Рајко Митић", од чега неколико десетина гостујућих присталица.
Црвена звезда ће у следећем колу играти против Келна у Немачкој 28. септембра.
Навијачи Црвене звезде отворили су меч против БАТЕ Борисова спектакуларном кореографијом на северној трибини, на којој је био исцртан грб династије Немањића, док су на огради исписани стихови ''земљо славних витезова''.
Погледајте кореографију из другог угла:
Србима забрањено да носе национална обележја на Европском првенству. Више о томе читајте ОВДЕ. Извор: Курир, Телеграф