ЧУДО У ПАКЛУ "ПИОНИРА": Потпуно нова Црвена звезда декласирала фаворизовану Барселону! (ВИДЕО)

Домаћини су вођство препустили Каталонцима само у једном моменту током утакмице.

Момци који су спустили Барсу (Фото: euroleague.net)

Кошаркаши Црвене звезде победили су Барселону у другом колу Евролиге у драматичном мечу у хали "Александар Николић", некадашњем "Пиониру", резултатом 90:82. Црвено-бели су одиграли још један веома храбар меч и упркос осцилацијама и изгубљеној двоцифреној предности, били концентрисанији у завршници и потпуно заслужено стигли до тријумфа. Тако је некадашњи Пионир поново прогутао каталонског гиганта, а актуелни регионални и српски шампион је показао да и у овом саставу може да се надмеће са најбољим екипама на Старом континенту. Пред пуним трибинама хале "Александар Николић", домаћи играчи отворили су сусрет са великом енергијом – блистали су Милко Бјелица и Матијас Лесор који је закуцавањима подгревао атмосферу. Француски центар је три пута снажно прикуцавао лопту и Звезда је одмах преузела контролу. Барселона се мучила са шутем што је домаћин изузетно добро користио, да би Бјелица био прецизан када год је било потребно. Већ после 10 минута предност је била двоцифрена, али се онда разиграо Кевин Серафан и готово сам вратио резултатски свој тим. Постигао је 10 поена у другој деоници, Каталонци су пришли на минус пет, пре него што је Бјелица поново ступио на сцену. Везао је четири поена и одбио налет ривала, а испратио га је Тејлор Рочести са две брзе тројке, па је Звезда на полувремена имала залиху од 12 поена. Почетак другог дела деловао је једнако обећавајуће – Звезда је у више наврата стизали до максималних 14 разлике, играчи су се смењивали у добрим потезима, али је почетком последње четвртине "моментум" прешао на другу страну. Разиграо се Тома Ертел, испратили су га Анте Томић и Адам Ханга, па је предност почела да се топи. Некако неприметно су се приближили и, иако су високи играчи имали проблем са личним грешкама, дошли до преокрета и уплашили многе домаће навијаче, али не и оне који су са препуних трибина носили свој тим до победе. У том тренутку, опет је на сцену ступио Милко Бјелица, постигао четири веома важна и тешка поена, а уследила је и нова добра рола Рочестија. Звезда је одбила налет ривала и у последњи минут ушла са +4. Каталонци се нису предавали, али су наставили са грешкама и доживели први пораз у сезони, рачунајући и утакмице шпанке лиге. Управо је споменути Бјелица био најефикаснији са 23 поена (6-9 за два, 2-4 за три, 5-6 пенали), док је и Рочести, који је проглашен играчем утакмице, био сјајан са 22 поена и 7 асистенција. Монструозном Лесору је један скок фалио за дабл-дабл (13 поена), баш као и Перу Антићу (10 поена). У екипи Барселоне сви играчи су се уписали међу стрелце. Кевин Серафан био је најефикаснији са 16 поена, а Тома Ертел постигао је 14, уз 11 асистенција. Анте Томић додао је 10 поена и 8 скокова, а 10 поена постигао је и Адам Ханга. У трећем колу, у уторак, Звезда ће играти на гостовању против московског Химкија, а Барселона ће бити домаћин Жалгирису, који је за један кош победио Црвену звезду у првом колу Евролиге. табела: 1. Реал Мадрид 2-0
15. Анадолу Ефес 0-1
16. Милано 0-2 Како су фудбалери Црвене звезде одиграли јуначки меч против Арсенала у Београду, прочитајте ОВДЕ. Извор: Б92, Правда