ПРИЈОВИЋ ПРЕСУДИО: Србија се враћа на Мундијал! (ВИДЕО)

Браво, "орлови"! Фудбалери Србије после осам година су се пласирали на Светско првенство! У утакмици године савладана је Грузија са 1:0 голом Александра Пријовића у 74. минуту, па ће наша селекција бити једна од 32 репрезентације која ће се надметати на Мундијалу у Русији 2018. године.

Јунак утакмице: Александар Пријовић (Фото: ЈуТјуб)

Уочи последњег кола било је познато да наше момке победа води на планетарну смотру. До ње су изабраници Славољуба Муслина и дошли. Али, да је било лако, није. Ломили су отпор противника све до половине другог дела, када су голом потврдили пласман на планетарну смотру. Сасвим заслужено. Пријовић је мрежу Грузијаца погодио у 74. минуту, и то 13 минута након уласка на терен. Био му је то првенац у дресу "орлова" на петом одиграном мечу, али није могао да изабере бољи тренутак за његово постизање. Управо је тај погодак потврдио велики успех, чиме је доказано да се Србија враћа у светски крем, где јој је свакако и место. Међутим, до злата вредна три бода "орлови" су дошли уз сјајну подршку навијача, песма је била гласна чак и када није ишло и чини се да боља атмосфера одавно није виђена на нашим стадионима када игра репрезентација. Значај утакмице као да је везао ноге фудбалерима Србије у првом полувремену, па нису успели да створе стопостотну шансу. Претили су Грузијци, имали неколико добрих шутева, али је сваки одлично кротио сјајни Владимир Стојковић. Нису имали шта наши ривали да изгубе, за разлику од наших момака, па се та растерећеност одмах и видела. Покушавали су "орлови" из прекида, тражили су индивидуална решења, али у првих 45 минута није било пролаза кроз бедем селекције Грузије. Једина изгледна прилика виђена је у 41. минуту, када је Душан Тадић шутирао искоса са леве стране, али је његов ударац зауставио голман Макаридзе. Наставак је донео много бољу партију изабраника Славољуба Муслина, који је очигледно успео да тргне фудбалере Србије у полувремену. Виђена је много боља партија, наши момци су много боље комбиновали у других 45 минута, те су стварали и одличне шансе, што није био случај у уводним минутима. Најбољу прилику је пропустио Александар Митровић у 54. минуту! Одлично га је пронашао Адем Љајић, нападач Њукасла је шутирао главом под пречку, али ни то није било довољно да се затресе мрежа Грузије. Та шанса као да је дала снагу "орловима", који су све жешће притискали госте. Имао је и Бранислав Ивановић добру прилику, но његов ударац је завршио поред стативе. Наши момци нису одустајали од напада, иако нас је и резултат из Кардифа водио даље (1:0. Били су решени да победом пред својим навијачима трасирају пут на Светско првенство. Одличну шансу је пропустио Немања Матић, па Бранислав Ивановић поново, али нису могли више Грузијци да се бране. Резервиста Александар Пријовић је у 74. минуту клизећим стартом убацио лопту у мрежу после центаршута Александра Митровића и био је то његов први гол у националном тиму. И то како битан и у ком тренутку. Више нема дилеме, Србија се вратила на светску смотру и сада може на миру да сачека 1. децембар, када ће бити познато против кога ће "орлови" играти. Србијо, радуј се, гледаћеш опет репрезентацију како се надмеће са најјачима! Како се Мурињо данас "испалио" дошавши у Беч, прочитајте ОВДЕ. Извор: Блиц