БОД ИЗ БОРИСОВА КОЈИ МНОГО ЗНАЧИ: Звезди и реми са Келном доноси европско пролеће

Фудбалери Црвене звезде су ремизирали са БАТЕ-ом 0:0 у петом колу Лиге Европе и држе судбину у својим рукама што се тиче пласмана у шесанестину финала.

Навијачи Звезде (Фото: Јутјуб)

Звезди је победа доносила европско пролеће и изабраници Дејана Милојевића су врло храбро заиграли на белоруском минусу. Ипак, како је Келн изненадио и победио Арсенал (а није никога у Бундеслиги), ситуација је таква да је Београђане тријумф над Келном у последњем колу води даље. Такође, и бод ће им бити довољан ако Арсенал не изгуби од БАТЕ-а. Звезда и Келн би тако били изједначени, а српски представник би прошао даље због бољег међусобног скора (победа у првом мечу у Немачкој 1:0).

Иако је зима овде већ стигла, црвено-бели су и овом партијом показали да су спремни да презиме у Лиги Европе. И да су то заслужили, јер су у јакој конкуренцији Х групе до самог краја у игри за друго место које води у нокаут фазу.

Храбро, отресито, одлучно, једноставно, гости из Београда су од почетка били решени да наметну свој ритам и да ношени одличном подршком са трибина, и поред тога што је температура била у минусу, нападну домаћина. Већ у другом минуту је Канга шутирао снажно са дистанце поред стативе, док је Вујадин Савић командовао одбраном и отклањао опасност.

Најбоља шанса Звезде била је у седмом минуту - идеално је Стојковић центрирао са десне стране, а Срнић је главом послао лопту врло близу пречке.

Нападали су црвено-бели преко крила, најчешће десног, и преместили домаћина у крило голмана Шербицког. И Боаћи је лоше покушао лоб са око 40 метара и све то су биле шансе у првих 15 минута.

Држали су Милојевићеви изабраници лопту у поседу, контролисали игру, али је недостајало још креације или продора Срнића и Милића, пошто је најагилнији био Стојковић, као и Боаћи, док су Доналд и Крстичић потпуно затворили средину терена. До паузе није били изгледних прилика и БАТЕ је био далеко од тога да запрети Борјану.

Црвено-бели су и наставку заиграли храбро, нису се задовољавали ремијем, што су показали и почетком другог полувремена. Баш је у уводним моментима другог дела, у 50. минуту, Звезда пропустила најбољу шансу.

Ле Талек је одлично пронашао Милана Родића, он је распалио по лопти са леве стране и затресао је пречку! Голман БАТЕ-а је већ био савладан, но вицешампион Србије није имао среће да поведе и тако дође близу пласмана у наредну фазу.

Белоруски шампион, сем у уводним минутима другог дела, није успевао да створи шансу пред голом Милана Борјана, који се углавном досађивао у наставку.

Са друге стране, Звезда је стварала шансе и преко левог и преко десног бока, било је ту и одличних центаршутева, али је падала концентрација нападачима у одлучујућим моментима. Дефанзивци БАТЕ-а нису знали шта их је снашло, морали су да се бране од агилних напада црвено-белих и једва су дочекали крај меча и реми са српским вицешампионом.

Црвено-бели су, како се меч ближио крају, стављали на све веће муке дефанзивце БАТЕ-а, па су у 87. минуту пропустили још једну колосалну шансу. Крстичић је центрирао, Боаћи је одлично шутирао под пречку, но голман Белоруса је поново остао несавладан.

Најбоља прилика је пропуштена у трећем минуту судијске надокнаде! Шербицки је испустио лопту, Родић је шутирао са десетак метара, али је дефанзивац БАТЕ-а интервенисао са гол-линије.

И поред ремија на "Борисов арени" фудбалери Звезде судбину држе у својим рукама. Наиме, уколико у последњем колу освоје бар бод против Келна, обезбедиће европско пролеће.