ВЕЛИКИ ДАН ЗА СРПСКИ ФУДБАЛ: И Црвена Звезда и Партизан поново у Лиги Европе! (ВИДЕО)

Фудбалери Партизана и Црвене Звезде пласирали су се вечерас у Лигу Европе, победама над екипама Видеотона и Краснодара.

Црвена Звезда и Партизан у Лиги Европе (Фото: ЈуТјуб)

Деценијски сан црвено-белих је коначно испуњен! Фудбалери Црвене звезде су дошли до велике, историјске победе и у реваншу плеј-офа бацили на колена Краснодар са 2:1 (1:0), а укупно 4:4 и због више датих голова у гостима (2:3) прошли у Лигу Европе. После 10 година ће Звезда играти у групној фази неког европског такмичења... Ова генерација је прва од оне из сезоне 2007/2008. која ће дочекати јесен у Европи. У сјајном амбијенту изабраници Владана Милојевића нису могли да подбаце, већ су срчаном игром бацили на плећа скупоцени руски тим! Била је то партија за памћење, јер Звезда опет има европски сјај. На "Маракани" се опет игра фудбал! Од почетка меча је све "мирисало" на успех црвено-белих. Фудбалери Звезде су ношени сјајним "делијама" на крцатим трибинама остварили први циљ, имаће још шест јаких утакмица и инкасираће 2,4 милиона евра. Преломни тренутак седесио већ у 7. минуту, када је мрежу Краснодара затресао Немања Радоњић! Шутирао је Милић јако са десне стране, голман Синицин је могао само да одбије лопту. И то право на ногу сјајног крилног нападача, који је од пречке савладао противника. Довољно за ерупцију одушевљења свих на стадиону и трк ка северу да првенац прослави са навијачима. После тог поготка црвено-бели су играли паметно, баш онако како је тренер Милојевић од њих и тражио. Стрпљиво су чекали ударе противника и претили преко контранапада. Руси су успели у неколико наврата да припрете, али су опасност отклањали фантастични Стојковић и Милић, те Савић и Борјан. Звезда је већу првом полувремену могла и до убедљивије предности. Канга је повукао контру, проследио лопту ка Боаћију, али је његов шут остао на стативи... Међутим, оно што није пошло за руком Боаћију, јесте Гелору Канги. Тек што су играчи оба тима изашли на терену у наставку, Габонац је шокирао госте. Сјајно је шутирао са 30 метара искоса са леве стране и милиметарски прецизно лопту сместио под пречку. "Маракана" је у тим тренуцима експлодирала! Славље није пореметио ни пенал осам минута пре краја. Престрого је судија Штилер показао на белу тачку када су се у борби за лопту нашли Стојковић и Иван... Ипак, Гранквист је са пенала смањио на 2:1, што је било довољно само за промену коначног резултат, не и за промену путника у групну фазу. Звезда је заслужено славила, па црвено-бели могу да уживају у великом успеху и да на миру сачекају жреб за Лиге Европе у петак (13).

Партизан прегазио Видеотон

Фудбалери Партизана пласирали су се у Лигу Европе, пошто су у реваншу плеј-офа савладали Видеотон са 4:0 у гостима, после 0:0 на свом терену. Изабраници Мирослава Ђукића буквално су прегазили тим Марка Николића и обезбедили још шест европских утакмица. Сјајно вече Партизана у Фелчуту. Српски шампион, кога су многи отписали још када је вољом жреба извукао Видеотон, пожртвованошћу и великим срцем успео је да забележи фантастичан тријумф над екипом из Секешфехервара, после београдских 0:0. У Фелчуту све је било решено практично после нешто више од пола часа игре. Листом су се сви фудбалери „парног ваљка“ прибојавали тренера Видеотона, Марка Николића, који је у минулој сезони донео дуплу круну у Хумску 1. Знали су да их познаје у души и плашили се да ће управо он бити тај који ће скинути скалп Партизану. Па ипак, на терену једног од најлепших стадиона у Европи, „Панчо арени“, постао је само један тим. Играчи црно-белих растурули су мађарски тим, а Мирослав Ђукић одиграо је симултанку са колегом са клупе Видеотона. Сви они доказали су да Марко Николић није баук, да тријумфе не освајају имена, већ храбра срца. Николићев тим је припретио само у уводних пар минута, када је одбрана гостију издржала, а онда је почео час Ђурђевића, Јанковића и екипе. „Парни ваљак“ је прегазио Видеотон из контранапада. Већ у 6. минуту, после дубинске лопте Евертона, Тавамба у маниру расног стрелца доноси предност Партизану - 0:1. Шампион Србије се тек тада растрчао, осетио је рањеног ривала, и наставио да плеше по терену. Најскупље појачање у историји Партизана, Сејдуба Сума, после асистенције Ђурђевића, доводи црно-беле у предност од 2:0. Ни то није угасило ватру у ногама фудбалера гостију, који су одлучили да истрају са нападима, што је резултирало поготком Уроша Ђурђевића у 35. минуту, када га је одлично упослио Марко Јанковић. У другом делу утакмице темпо је опао. Црно-бели су стали на лопту и мудро вребали из контри. Када је капитен Видеотона Роланд Јухаш зарадио црвени картон, јасно је било да ће Партизан у Београд да се врати са великим резултатом. Низале су се прилике Јанковића и Тавамбе, али четврти погодак био је дело најбољег појединца дуела, Уроша Ђурђевића, три минута пре краја утакмице. Партизан ће у петак у подне сазнати ривале у групи Лиге Европе, која ће у Хумску, поред радости навијача, донети и милионе евра. Заслужено... Извор: Блиц