СРПСКИ ТИМ ПРЕГАЗИО ИТАЛИЈАНЕ: Са Русима у борби за финале! (ВИДЕО)

Србија – Италија 83:67. Кошаркаши Србије играће у полуфиналу Европског првенства у Истанбулу, пошто су савладали Италију. Одлична тимска игра "орлова", Богдановић најефикаснији, иако га није служио шут за три поена. Противник у полуфиналу биће Русија (петак, 20.30, РТС 1).

Закуцавање (Фото: ЈуТјуб)

Кошаркашка репрезентација Србије поново ће се борити за медаљу на Европском првенству, пошто је у Истанбулу савладала Италију са 83:67. У петак ће противник бити селекција Русије, а меч је на програму од 20.30, уз директан пренос на Првом програму РТС-а. Против Италије, изабраници Александра Ђорђевића одиграли су одлично, нарочито у одбрани, док је разноврсност у нападу доводила до лудила "азуре". Није почело баш најсјајније. Србија у првих четири минута није постигла поен, али у том периоду није дозволила да се противник одлепи. А када је кренуло и у нападу, Србија је подизала своју предност из минута у минут. Већ на полувремену "орлови" су имали двоцифрену предност (44:33), па иако је у поједним тренуцима Италија претила, Србија је лако налазила решења у нападу, а томе је допринео велики број расположених играча. На крају је искочио Богдановић, којег није служио шут за три поена (1/9), али је улазима и асистенцијама углавном налазио прави пут до противничког коша. Италијани су одлично шутирали тројке у првом полувремену, што их је и држало у игри. Ипак, тај проценат је у наставку драстично опао, а у недостатку довољно квалитетних високих играча, више од пораза нису ни могли да очекују. Следи борба за медаље. Србија свој полуфинални меч игра у петак против Русије, а тада ће се већ знати име провог финалсите, пошто Шпанија и Словенија свој меч играју у четвртак. Погледајте најзанимљивије детаље из данашњих четвртфиналних утакмица: Извор: РТС