ЗВЕЗДА И ДАЉЕ У ИГРИ: Брутална рампа Добића и 106 поена за нову победу против Валенсије! (ВИДЕО)

Амерички бек Џејмс Фелдин дао је 30 поена и био је најзаслужнији за 11. тријумф црвено-белих у Евролиги.

И Дејан Давидовац је пружио одличну партију у вечерашњем тријумфу Црвене звезде (Фото: euroleague.net)

Кошаркаши Црвене звезде победили су Валенсију у Београду са 106:90, у 26. колу Евролиге.

Звезда је остварила 11. победу и још је у игри за пласман у осмину финала тог такмичења.

Најефикаснији у победи над шпанским клубом био је Џејмс Фелдин са 30 поена, 17 је постигао Тејлор Рочести, 16 Матијас Лесор, а 12 Милко Бјелица.

Звезда је у првом полувремену играла врло разиграно у нападу, док је с друге стране имала доста проблема у одбрани, посебно у шуту с дистанце.

Екипе су се током првих 20 минута често смењивале у вођству.

Валенсија је у једном тренутку прве четвртине водила са 17:9, ношена расположеним Мартинесом, али је тим Душана Алимпијевића до истека првих 10 минута изједначио, а потом и преокренуо.

Пред око 4.500 гледалаца у некадашњем Пиониру, што је најмања посета Звезде у Евролиги, играло се динамично, али ниједна екипа није успевала да стекне осетнију предност.

У другом полувремену наставило се у истом ритму, ефикасне су биле обе екипе, а расположеним Фелдину и Лесору, придружио се Рочести.

Црвено-бели су у последњим секундама треће четвртине после тројке Пере Антића први пут на утакмици стекли двоцифрену предност, коју су до краја сусрета само увећавали.

Прорадио је и шут за три поена, па је тако Звезда чак три и по минута пре краја постигла више од 100 поена.

Потез утакмице, али и 26. кола евролиге начинио је Огњен Добић невероватном рампом коју можете да видите на снимку од 1:05:

Црвена звезда – Валенсија 106:90 (23:23, 27:25, 29:19, 27:23)

Београд – Дворана: „Александар Николић“. Гледалаца: 4472. Судије: Лотрмосер, Коромилас, Амбросов.

Црвена звезда: Кешељ, Давидовац 2, Лазић 7, Антић 3 (5 ск), Добрић 6, Фелдин 30, Јанковић 2, Рочести 17 (5 ас), Омић, Лесор 16 (7 ск), Енис 11, Бјелица 12.

Валенсија: Томас 7, Пуерто 1, Гарсија 2, Абалде 8 (6 ас), Дубљевић 4, Вивес, Матинез 22, Плајс 10, Вилијамс 4, Састре 16, Грин 16, Дорнекамп.

Да подсетимо, у 12. колу Евролиге, Црвена звезда је славила над Валенсијом у Шпанији резултатом 86:82. Тог меча можете да се присетите ОВДЕ.

Извор: Спортски журнал

Поштовани, молимо вас да се у коментарима држите теме текста. Редакција „Правде“ задржава право да скрати или не објави коментаре. Коментаре који садрже говор мржње*, псовке и увреде, као и коментаре који се не односе на вест коју коментаришете - не објављујемо. Такође, неће бити објављиване ни псовке и вулгарности, чак и ако читалац који коментарише уместо целе речи стваља звездице.Коментаре којима нам скрећете пажњу на словне грешке, техничке и друге пропусте не објављујемо, као и коментаре који се односе на уређивачку политику, али ће бити прослеђени уредницима и на томе се захваљујемо.Молимо вас да обратите пажњу на правописну и граматичку исправност коментара које шаљете, као и да пишете малим словима, предност ће имати коментари који су написани без правописних и граматичких грешака, а коментари писани великим словима се неће одобравати.
* Закон о јавном информисању – члан 38: Забрањено је објављивање идеја, информација и мишљења којима се подстиче дискриминација, мржња или насиље против лица или групе лица због њиховог припадања или неприпадања некој раси, вери, нацији, етничкој групи, полу или због њихове сексуалне опредељености, без обзира на то да ли је објављивањем учињено кривично дело.