ПРЕДСЕДНИК ЛЕВАНТЕА ЗАПЛАКАО ОД СРЕЋЕ: Лукић чува место у елити

Саша Лукић на маестралан начин вратио се на терен после повреде, због које је пропустио претходне три утакмице у шпанском првенству.

Саша Лукић фото: Приватна архива Саше Лукића

Талентовани везиста је у дресу младе репрезентације Србије доживео повреду задње ложе у пријатељском мечу са Италијом због чега није играо у дуелима са Ђироном, Лас Палмасом и Атлетико Мадридом. Али, на велику радост навијача Левентеа Лукић се опоравио за меч са Малагом, у игру је ушао са клупе у 83. минуту при резултату 0:0, а у судијској надокнади на сјајан начин асистирао је Емануелу Боатенгу за победнички погодак. Тријумф Левантеа, коме је Лукић дао значајан допринос, од изузетног је значаја за опстанак у Примери, па зато можда и не чуди што је председник Левантеа у драматичном финишу заплакао на трибинама. - Забележили смо веома важну победу - почиње причу Лукић и враћа филм на одлучујући моменат из 93. минута утакмице: - Коке је упутио употребљиву лопту док сам утрчавао у казнени простор, оштро сам центрирао и Боатенг је из прве лопту сместио у мрежу. У неколико утакмица губили смо бодове у самом финишу, али сада нам се вратило. Мислим да смо то заслужили јер заиста у последње време играмо јако добро. Већ по уласку у игру видело се да је Лукић био веома мотивисан: - Лакшу повреду коју сам имао сам у потпуности санирао и био сам жељан игре. Трудио сам се да максимално помогнем екипи. Атмосфера је била сјајна, пуне трибине и све се завршило на најбољи могући начин. До краја шампионата Шпаније остало је још пет кола, а Леванте је све ближи циљу: - Искористили смо чињеницу да је Депортиво играо нерешено са Севиљом па смо повећали предност на седам бодова. Судбину држимо у нашим рукама и с обзиром на игре које пружамо верујем да ћемо изборити опстанак - закључио је Лукић. Извор: Правда