Звезда у Нишу наставила тријумфални поход ка титули

Фудбалери Црвене звезде победили су у Нишу екипу Радничког 3:1 у дерби мечу 32. кола Суперлиге Србије.

Ненад Крстичић слави гол у Нишу фото: ФК Црвена звезда

Голове за Звезду постигли су Ненад Крстичић у седмом, Александар Пешић у 57. и Ел Фарду Бен три минута касније. Једини гол за Раднички постигао је Милан Павков у 43. минуту. Након и друге победе у плеј-офу, Звезда је прва на табели са 45 бодова, док је Раднички четврти са 28. Црвено-бели су повели већ у седмом минуту поготком Крстичића на центаршут Бена из корнера. Звезда је након тог гола имала шансу да већ тада реши утакмицу, али је Бен промашио два зицера.
Раднички је играо све боље како је меч одмицао, па је у финишу првог полувремена, у 43. минуту, стигао до изједначења, а стрелац је био Павков. Фудбалер Звезде на позајмици у Радничком искористио је неспоразум у одбрани београдске екипе и затресао мрежу Милана Борјана.
Нову предност Звезди донео је Пешић у 57. минуту из пенала, а коначан резултат поставио је Бен три минута касније. Асистент код трећег гола био је Пешић који је петом лопту додао до фудбалера пристиглог зимус из Олимпијакоса.
Звезда у наредном колу дочекује Чукарички, док Раднички гостује Партизану. Извор: Бета