Убедљив тријумф хокејаша Србије на старту Светског првенства

Репрезентација Србије на најбољи могући начин започела је такмичење на Светском првенству Друге дивизије А група у холандском граду Тилбургу. Наши хокејаши су у првом колу врло убедљиво савладали Белгију резултатом 4:1 уз одличну партију Петра Новаковића који је постигао два гола.

Детаљ с меча Србије и Белгије фото: ХСС

Српски хокејаши су пред пут у Холандију истицали да су се добро припремили, да је нови селектор Канађанин Дејвид Уркухарт донео доста позитивних промена и то се на делу могло видети у дуелу са Белгијанцима. Наша селекција је на прави начин искористила два играча више, па је вођство нашем тиму донео Петар Новаковић у 15. минуту. Већ на старту друге трећине на на 2:0 повисио је Никола Керезовић после одличне асистенције Луковића. Све што су Белгијанци успели да ураде је да преко Дениса постигну постигну почасни гол и смање предност наше селекције на 2:1. Међутим, то ни на који начин није поремртило наше играче који су одлично одиграли у наставку. Најпре је Сретовић на асистенцију врло расположеног Петра Новаковић повећао предност на 3:1, да би коначан резултат поставио управо Новаковић својим другим голом у 53. минуту. Наредни противник наше репрезентације је селекција Кине, а тај меч на програму је у уторак са почетком у 16 сати и 30 минута. У првој утакмици дана Аустралија је била боља од Исланда 3:0, док у последњој утакмици првог снаге ће одмерити Холандија и Кина. Србија - Белгија 4:1 (1:0, 2:1, 1:0) Стрелци за Србију: Петар Новаковић (у 15. и 53. минуту), Никола Керезовић у 22. минуту) и Марко Сретовић (у 39. минуту). Стрелац за Белгију: Били Денис (у 31. минуту). СРБИЈА: Ранковић, Митић, Луковић, Илић, Цвик, Бјелогрлић, Бркушанин, Црногорац, Подунавац, Сабадош, Вучуревић, Сретовић, Анић, У. Новаковић, П. Новаковић, Керезовић, Ђумић, Вукићевић, Суботић, Ченгери, Радосављевић, Мирковић. БЕЛГИЈА: Јансен, Легранд, Дебис, Паулус, роланд, Колоџејжик, Верелст, Невен, Дистате, ХЕнри, де Смет, Бремер, Вершев, Меккан-Копенс, ван ден Богерт, Делбрасине, Пелегримс, ван Еспен, Кољашников, Милпас, Џејмс, Клусен. Извор: Правда