ЛШ: Салах суров против бившег тима, Рома на "Енфилду" устала из нокдауна и сачувала наду

Фудбалери Ливерпула победили су на свом терену Рому 5:2 у првој утакмици полуфинала Лиге шампиона.

Фудбалери Ливерпула славе један од голова против Роме фото: Бета/АП

Стрелци за Ливерпул били су Мохамед Салах у 36. и 46. минуту, Роберто Фирмино у 51. и 69. и Садио Мане у 56. минуту. Голове за Рому постигли су Един Џеко у 81. и Дијего Пероти у 85. минуту из једанаестерца. Рома је боље почела меч и била та која је диктирала темпо у првих 25 минута. Најбољу шансу у том периоду имао је Александар Коларов, који је у 19. минуту сјајним ударцем са око 20 метара погодио пречку. "Црвени" су се након тога тргли и у само пар минута створили неколико добрих прилика. Две у истом минуту није искористио Садио Мане, односно у обе ситуације је лоше шутирао из изгледне позиције. Пробао је потом и Салах, али је Алисон био на правом месту. Оно што Египћанину тада није пошло за руком јесте у 36. минуту. Салах је искористио прецизан пас Фирмина на ивици шеснаестерца, снажно је шутирао и погодио рашље. У судијској надокнади времена Салах је још једном погодио мрежу бившег клуба. Поново је Фирмино био у улози асистента, послао је лопту у казнени простор, а Салах је сјајно лобовао Алисона за 2:0 на полувремену. То је био 42. гол Мохамеда Салаха ове сезоне у свим такмичењима. Једино је Ијан Раш у једној сезони постигао више голова у дресу Ливерпула - 47. Екипа Јиргена Клопа је у наставку демолирала италијанску екипу. Прво је Мане у 56. минуту, на асистенцију Салаха, повисио на 3:0, а само пет минута касније Фирмино се после две асистенције уписао и у стрелце. И код тог поготка асистент је био Салах. Милнер је у 69. минуту извео корнер, а Фирмино је био најбољи у скоку и главом послао лопту иза леђа Алисона за 5:0. Када је изгледало да је меч, односно и двомеч решен, Рома је у последњих десетак минута све карте бацила на напад и то се исплатило. Џеко је у 81. минуту погодио мрежу домаће екипе, а четири минута касније Пероти је био сигуран са беле тачке. Претходно је руком у шеснаестерцу руком играо Милнер. Реванш меч је на програму наредне среде у Риму. Извор: Бета