НБА: Јута и Хјустон надомак полуфинала, скроман учинак Бјелице (ВИДЕО)

Кошаркаши Хјустона и Јуте повели су са 3:1 у четвртфиналним серијама плеј-офа НБА лиге, пошто су у ноћи између понедељка и уторка победили Минесоту, односно Оклахому.

Краудер са играчима Оклахоме Фото: Бета/АП

Хјустон је у гостима победио Минесоту са 119:100, а кључну разлику стекли су у трећој деоници коју су добили са чак 50:20. Српски кошаркаш Немања Бјелица на терену је провео 16 минута и постигао седам поена, уз три скока и по једну асистенцију и украдену лопту. Госте је до победе предводио Џејмс Харден са 36 поена, док је Крис Пол додао 25, уз по шест скокова и асистенција и чак пет украдених лопти. У екипи Минесоте најбољи је био Карл-Ентони Таунс са "дабл-дабл" учинком од 22 поена и 15 скокова, док је Џими Батлер постигао 19 поена, уз девет ухваћених лопти, а Дерик Роуз је додао 17. Серија се поново сели у Тексас, а наредни меч играће се у четвртак. Јута је на свом паркету потврдила брејк из друге утакмице, па је синоћним тријумфом од 113:96 дошла надомак пласмана у полуфинале. Меч су обележили и неколико грубих дуела, а три минута пре краја дошло је и до физичког обрачуна. Џеј Краудер је лактом ударио Стивена Адамса, да би се потом умешали и Расел Вестбрук и Кармело Ентони. У гужви на паркету Вестбрук је ударио Краудера, а судије су одлучиле да му свирају обичан фаул, док је Краудер искључен. Јуту је до победе предводио Донован Мичел са 33 поена, док је Џо Инглс убацио 20, а Руди Гобер је меч завршио са "дабл-дабл" учинком од 16 поена и 10 скокова. Код Оклахоме најефикаснији је био Пол Џорџ са 35 поена, а Расел Вестбрук је постигао 23 поена, уз 14 скокова. Пети меч ће се играти у Оклахоми, такође у четвртак. (Извор: Бета)