Ново славље хокејаша Србије на СП

Репрезентација Србије наставила је са одличним играма на Светском првенству Друге дивизије А група које се одржава у Холандији.

Хокејаши Србије фото: Ивица Веселинов

После тријумфа над Белгијом (4:1) наши хокејаши су у другом колу победили Кину резултатом 3:1.  Српски оклопници су и у другој утакмици апсолутно контролисали дешавања на леду и после само 24 минута игре имали су три гола предности и тако практично већ на почетку друге трећине најавили тријумф.  Вођство нашем тиму донео је Алекса Луковић после асистнеције Доминика Црногорца и тако је на најбољи начин реализована предност играча више. На 2:0 повисио је Андреј Цвик после акције у којој су још учествовалу Бркушанин и Луковић, а само 90 секунди касније у стрелце се уписао и Немања Вучуревић коме су, да затресе мрежу, помогли Бркушанин и Илић. Све што су Кинези успели да ураде је да голом у финишу ублаже пораз.  Србија тренутно има максималан учинак као и Аустралија која је била убедљива против Белгије резултатом 6:0, док у последњем мечу другог кола се састају Исланд и Холандија. У среду је по плану слободан дан, а наредни противник нашој селекцији је Холандија. Тај меч на програму је у четвртак у 20 сати.  Кина - Србија 1:3 (0:1, 0:2, 1:0) Стрелац за Кину: Хуанг (у 57. минуту). Стрелци за Србију: Алекса Луковић (у 11. минуту), Андреј Цвик (у 21. минуту) и Немања Вучуревић (у 24. минуту).  КИНА: Сун, Ксија, Ху, П. Жанг, Жонг, Јинг, З. Жанг, Д. Жанг, Јан, Х. Жанг, К. Хуанг, Зуо, Си, Јанг, Сун, П. Хуанг, Ч. Жанг, Ј. Жанг, Ву, Лиу, В. Жанг, Ли.  СРБИЈА: Ранковић, Митић, Луковић, Илић, Сабадош, Бјелогрлић, Бркушанин, Црногорац, Подунавац, Вучуревић, Сретовић, Цвик, Анић, У. Новаковић, П. Новаковић, Керезовић, Ђумић, Вукићевић, Суботић, Ченгери, Радосављевић, Мирковић.  Извор: Правда