"РАЈКО" ЧЕКА ТИТУЛУ: Звезда преслишала и Чукарички

Фудбалери Црвене звезде победили су на свом терену Чукарички 3:0, у утакмици 33. кола Суперлиге Србије и примакли се освајању шампионске титуле.

Стрелац првог гола за Звезду Бен фото: Бета

Зведаје повела у 61. минуту голом Ел Фарду Бена, а други гол постигао је Немања Радоњић у 77. минуту. Коначан резултат поставио је Лука Аџић у 84. минуту из слободног ударца. Црвено-бели сада имају 48 бодова, 12 више али и утакмицу више од другопласираног Партизана, који у четвртак од 18 часова дочекује Раднички из Ниша. Чукарички је шести на табели са 26 бодова. Пре почетка утакмице тренер Чукаричког Ненад Лалатовић извео је своје синове на терен у дресовима Црвене звезде, а они су за телевизију Аренаспорт рекли да ће навијати за Звезду. Прву прилику у мечу Звезда је имала у 10. минуту, када је Бен кренуо у контру и додао до Филипа Стојковића који је шутирао поред гола. Минут касније Урош Рачић је центрирао пред гол гостију, али Александар Пешић није успео да захвати лопту. После тога није било прилика, а игра је у више наврата заустављана због прекршаја обе екипе. На половини деонице Звезда је преузела иницијативу, у 33. минуту Рачић је шутирао преко гола, а у завршници полувремена покушао је и Дамјан Ле Талек. Између та два покушаја са друге стране шут је опробао капитен Чукаричког Никола Дринчић, али је био непрецизан. У 54. минуту Бен је са леве стране добро центрирао пред гол Чукаричког, али је Ненад Крстичић главом послао лопту поред стативе. Са друге стране, пет минута касније покушао је Овусу, али био је непрецизан. Звезда је повела у 61. минуту голом Бена, после добре асистенције Луке Аџића. Нешто касније, од 69. минута Чукарички је остао са десеторицом играча, пошто је други жути картон добио Ђордје Ђурић. Звезда је стекла два гола предности после лепе акције Радоњића, који се ослободио двојице чувара, а коначан резултат поставио је Аџић у 84. минуту голом из слободног ударца са око 20 метара. У 90. минуту Звезда је остала са десеторицом, пошто је други жути картон добио Милан Родић. Звезда ће у следћем колу играти у Крушевцу, а Чукарички ће дочекати Спартак. У осталим утакмицама у плеј-офу фудбалери Вождовца победили су на свом терену Војводину 2:1, док је Спартак у Суботици истим резултатом савладао Напредак. У плеј-ауту Мачва и Рад одиграли су у Шапцу нерешено 0:0, Младост је у Лучанима победила Јавор 3:1, док је у Сурдулици Радник победио Бачку са 2:0. Раније данас Земун је у Београду победио Борац 2:1. Извор: Бета