Први пораз хокејаша Србије на Светском првенству

Репрезентација Србије доживела је први пораз на Светском првенству Друге дивизије А група које се одржава у Холандији.

Хокејаши Србије: Фото: Хокејашки савез Србије

Наши хокејаши изгубили су у дуелу са Холанђанима резултатом 5:0. Селекција Србије претходно је била боља од Белгије (4:1) и Кине (3:1). али није могла да изненади фаворизованог домаћина. Холанђани су повели у петом минуту голом Тиса ван Соеста, да би средином уводне трећине исти играч повисио на 2:0, а асистенти су му били Рафаел Џоли и Џои Остервелд. Исти однос снага виђен је и у другој деоници, у којој су нашу мрежу погађали Ван Ден Хувел и Вогелар на додавања Брујштена односно Хонта. Нису хокејаши Србије могли да парирају квалитетнијем ривалу, па је Холандија тачку на победу ставила голом Ван Оршота пет минута пре краја. У петак је по распореду слободан дан на шампионату у Тилбургу, а у суботу Србија игра против Аустралије од 20 часова. Холандија - Србија 5:0 (2:0, 2:0, 1:0) Стрелци за Холандију: Тис ван Соест (у 5. и 10. минуту), Ван ден Хувел (у 32. минуту), Вогелар (у 33. минуту), ВАн Оршот (у 55. минуту). ХОЛАНДИЈА: Мејердрес, Остервијк, Вогелар, Ван Горп, Ван ден Хувел, Брујштен, Бастингс, Логинов, Смид, Де Хонт, ван дер Шут, Штемпер, Веркил, Ван Оршот, Нагзам, Брујштен, Ван Лијден, Ван Гестел, остервелд, Џоли, Ван Сост. СРБИЈА: Ранковић, Митић, Луковић, Илић, Сабадош, Бјелогрлић, Бркушанин, Црногорац, Подунавац, Вучуревић, Сретовић, Цвик, Анић, У. Новаковић, П. Новаковић, Керезовић, Ђумић, Вукићевић, Суботић, Ченгери, Радосављевић, Мирковић. Извор: Правда