Титула остала на Малом Калемегдану

Кошаркашице Црвене звезде одбраниле су титулу шампиона Србије, пошто су у гостима победиле Партизан 75:45 и тако тријумфовале са 3:1 у финалној серији.

Кошаркашице Црвене звезде славе титулу првака Србије фото: Инстаграм/@crvenazvezda_kkz

Црвено-беле су до победе водиле Биљана Стјепановић са 18 и Ивана Катанић са 14 поена, док су Невена Наумчев и Снежана Богићевић убациле по осам. У пораженом тиму најбоља је била Ешли Клаусен са 16 поена. Црно-беле су боље отвориле утакмицу и после четири минута повеле 10:4. Звезда је одмах одговорила серијом 6:0 и изједначила (10:10), али је Партизан везао пет поена и поново повео – 15:10. На крају прве деонице било је нерешено – 15:15. Другу четвртину отворила је Наумчев тројком, затим је Ивана Катанић поентирала, па поново Наумчев и Катанић заокружила серију 14:0, па је у 13. минуту на семафору стајало 15:24. Домаће су наставиле серију промашаја и први пут поентирале тек после четири минута са линије пенала (16:24). Звезда је наставила да увећава предност, па је у у 18. минуту, после седме изгубљене лопте Партизана било 16:30. Црно-беле су у другој четвртини постигле само један поен, па је на полувремену било 16:31, што значи да је Звезда имала серију на крају прве и током целе друге деонице невероватних 21:1. Екипа тренера Драгана Вуковића је и у наставку потпуно контролисала резултат и игру, па је у 27. минуту било и највећих – 49:25, тако да је питање победника практично већ било решено. Црно-беле су у последњој четвртини покушале да се врате у меч шутевима за три поена, али нису успеле. Звезда је рутински одржавала велику предност, а после тројке Ђокићеве у 38. минуту било је и највећих 75:40 за Звезду. Извор: Бета