Најновије

НИСУ НАУЧИЛИ ЛЕКЦИЈУ: Запад опробава "ирачки рецепт" на Русији!

САД и Велика Британија и даље имају своје програме за изучавање и израду хемијског оружја. Да ли то значи да можемо очекивати поновно изношење лажи за говорницом УН, попут онога када је Колин Пауел оптуживао Садама Хусеина за наводно поседовање оружја за масовно уништење?

Борис Џонсон опробава рецептуру колина Пауела (Фото: public, Правда)

„Ниједан пацијент се није жалио на симптоме тровања нервним гасом“, стоји у писму објављеном 15. марта у британском листу „Тајмс“, а речи су Стивена Дејвиса, лекара болнице у сада већ чувеном градићу Солсберију. Доктор Дејвис се позива на чланак који је претходног дана објавио исти лист, где се тврди да је „четрдесет особа потражило медицинску помоћ, јер су биле изложене деловању нервног гаса“. „Многи су се обратили служби хитне помоћи уплашени да су можда могли бити изложени гасу, али нико се заправо није жалио на симптоме који би указали на тровање. Никоме од тих људи није било потребно лечење. Анализа крви није показала било какве забрињавајуће промене“, стоји у писму. Нил Басу, заменик шефа антитерористичког одељења Скотланд Јарда, изјавио је да су се, поред Скрипаља, његове ћерке Јулије и полицајца Ника Бејлија, медицинској установи у Солсберију обратиле још 35 особе. Ниједна од тих особа није била отрована гасом, тврди доктор Дејвис у закључном делу писма. Па ипак… Прошле недеље је премијерка Велике Британије Тереза Меј оптужила Русију да је користила гас „новичок“ у намери да убије бившег совјетског шпијуна Сергеја Скрипаља и његову ћерку Јулију. Упркос молби шефа руске дипломатије Сергеја Лаврова, узорци наводно нађеног гаса ипак нису достављени Москви. Са друге стране, Лондон је био обавезан то да учини према одредбама Конвенције о забрани хемијског оружја. Уместо тога, Тереза Меј је Москви објавила ултиматум. Лист „Гардијан“, позивајући се на речи стручњака за хемијско оружје Хемиша де Бретон Гордона, пише да је гас „новичок“ произвођен само у руском граду Шиханију у ростовској области. Међутим, „Њујорк тајмс“ пише да је 1999. године Министарство одбране САД заједно са локалним властима учествовало у демонтажи хемијског постројења у граду Нукусу у Узбекистану, где је произвођен тај гас. То значи да је 1999. године Американцима тај гас био доступан.

САД и Британија имају хемијски арсенал, а Русија је свој уништила

Русија је завршила уништавање свог арсенала хемијског оружја 27. септембра 2017. године. У то име је генерални директор Организације за забрану хемијског оружја Ахмет Узумчу тада изјавио: - Завршено је уништавање хемијског арсенала Русије, то је огромни корак ка достизању циљева и норми које предвиђа Конвенција о забрани хемијског оружја. Посебно бих желео да истакнем професионализам и преданост послу коју су показали руски стручњаци током овог подухвата.
Са друге стране, и САД и Велика Британија и даље имају своје програме за изучавање и израду хемијског оружја. Амерички програм ће бити затворен тек у наредних пет година. Имајући у виду изјаву доктора Дејвиса са почетка текста, чини се да можемо да очекујемо поновно изношење лажи за говорницом УН. Баш попут онога када је Колин Пауел оптуживао Садама Хусеина за наводно поседовање оружја за масовно уништење. Последице су нам свима познате. Застрашујуће је што Џонсон представља нуклеарну силу, поручила је представница руског Министарства иностраних дела Марија Захарова. Више о томе прочитајте ОВДЕ.
Набавите књигу руских геополитичара Дугина и Савина о томе како Америка ратује против читавог света методама мрежног рата Posted by ?????? ?????? ?????? on ????? 2. ???? 2018.
Извор: rs.sputniknews.com

Бонус видео

Молимо Вас да донацијом подржите рад
портала "Правда" као и ТВ продукцију.

Донације можете уплатити путем следећих линкова:

Бонус видео

Кад се сретну Џонсон и Трамп:
ПАЖЊА:
Системом за коментарисање управља компанија Disqas. Ставови изнесени у коментарима нису ставови портала Правда.

Колумне

Најновије вести - Ратни извештаји

VREMENSKA prognoza

Најновије вести - ПРАВДА