ЛШ: Салах суров против бившег тима, Рома на "Енфилду" устала из нокдауна и сачувала наду

Фудбалери Ливерпула победили су на свом терену Рому 5:2 у првој утакмици полуфинала Лиге шампиона.

Фудбалери Ливерпула славе један од голова против Роме фото: Бета/АП

Стрелци за Ливерпул били су Мохамед Салах у 36. и 46. минуту, Роберто Фирмино у 51. и 69. и Садио Мане у 56. минуту. Голове за Рому постигли су Един Џеко у 81. и Дијего Пероти у 85. минуту из једанаестерца. Рома је боље почела меч и била та која је диктирала темпо у првих 25 минута. Најбољу шансу у том периоду имао је Александар Коларов, који је у 19. минуту сјајним ударцем са око 20 метара погодио пречку. "Црвени" су се након тога тргли и у само пар минута створили неколико добрих прилика. Две у истом минуту није искористио Садио Мане, односно у обе ситуације је лоше шутирао из изгледне позиције. Пробао је потом и Салах, али је Алисон био на правом месту. Оно што Египћанину тада није пошло за руком јесте у 36. минуту. Салах је искористио прецизан пас Фирмина на ивици шеснаестерца, снажно је шутирао и погодио рашље. У судијској надокнади времена Салах је још једном погодио мрежу бившег клуба. Поново је Фирмино био у улози асистента, послао је лопту у казнени простор, а Салах је сјајно лобовао Алисона за 2:0 на полувремену. То је био 42. гол Мохамеда Салаха ове сезоне у свим такмичењима. Једино је Ијан Раш у једној сезони постигао више голова у дресу Ливерпула - 47. Екипа Јиргена Клопа је у наставку демолирала италијанску екипу. Прво је Мане у 56. минуту, на асистенцију Салаха, повисио на 3:0, а само пет минута касније Фирмино се после две асистенције уписао и у стрелце. И код тог поготка асистент је био Салах. Милнер је у 69. минуту извео корнер, а Фирмино је био најбољи у скоку и главом послао лопту иза леђа Алисона за 5:0. Када је изгледало да је меч, односно и двомеч решен, Рома је у последњих десетак минута све карте бацила на напад и то се исплатило. Џеко је у 81. минуту погодио мрежу домаће екипе, а четири минута касније Пероти је био сигуран са беле тачке. Претходно је руком у шеснаестерцу руком играо Милнер. Реванш меч је на програму наредне среде у Риму. Извор: Бета
Поштовани, молимо вас да се у коментарима држите теме текста. Редакција „Правде“ задржава право да скрати или не објави коментаре. Коментаре који садрже говор мржње*, псовке и увреде, као и коментаре који се не односе на вест коју коментаришете - не објављујемо. Такође, неће бити објављиване ни псовке и вулгарности, чак и ако читалац који коментарише уместо целе речи стваља звездице.Коментаре којима нам скрећете пажњу на словне грешке, техничке и друге пропусте не објављујемо, као и коментаре који се односе на уређивачку политику, али ће бити прослеђени уредницима и на томе се захваљујемо.Молимо вас да обратите пажњу на правописну и граматичку исправност коментара које шаљете, као и да пишете малим словима, предност ће имати коментари који су написани без правописних и граматичких грешака, а коментари писани великим словима се неће одобравати.
* Закон о јавном информисању – члан 38: Забрањено је објављивање идеја, информација и мишљења којима се подстиче дискриминација, мржња или насиље против лица или групе лица због њиховог припадања или неприпадања некој раси, вери, нацији, етничкој групи, полу или због њихове сексуалне опредељености, без обзира на то да ли је објављивањем учињено кривично дело.