КРУШЕВАЦ ЈЕ ЦРВЕНО-БЕО: Звезда освојила титулу!

Фудбалери Црвене звезде данас су и математички обезбедили титулу првака државе, пошто су у Крушевцу победили Напредак са 2:0 у 34. колу Супер лиге Србије.

Звезда је тако освојила рекордну 28. титулу шампиона три кола пре краја шампионата, а голове у Крушевцу постигли су Ненад Крстичић у 79. и Александар Пешић у 90. минуту из једанаестерца. Црвено-бели имају 51 бод, односно 12 више од Партизана. Напредак је седми са 26 бодова. Звезда је од почетка имала иницијативу а прву озбиљнију прилику имала је у 14. минуту када је Лука Аџић шутирао преко гола. У 19. минуту Напредак је добро запретио после контранапада Алексе Вукановића, али је у наставку акције досуђен офсајд. После тога није било прилика, а судија Милош Ђорђић је на кратко прекинуо утакмицу како би се играчи освежили због високе температуре. Звезда је држала лопту, Напредак је покушавао из контранапада да угрози гол Милана Борјана, али обе екипе нису направиле шансу до краја полувремена. Звезда је у 54. минуту била у шанси, када је после центаршута Аџића, Бен главом послао лопту поред стативе. После тога у прилици је био играч Напретка Душан Вешковац, али је шутирао преко гола. Црвено-бели су после тога појачали нападе, али су у покушајима неуспешни били Крстичић и Пешић. У 72. минуту Вукановић је био у шанси, али је Борјан одбранио, а седам минута касније Крстичић је постигао водећи гол Звезде. Марко Гобељић је прошао по левој страни и центрирао на петерац где је сачекао Крстичић и послао у мрежу. У 90. минуту досуђен је пенал за Звезду, а прецизан је био Александар Пешић, коме је то био 25. гол у сезони. Послеђу прилику на утакмици имао је Напредак, када је Вукановић главом захватио лопту, али је Борјан лако одбранио. То је прва победа Звезде против Напретка ове сезоне. У 35. колу, наредног викенда, Звезда ће на свом терену играти против Спартака, а Напредак у Београду против Партизана. (Извор: Бета)