Партизан нокаутиран на "Карађорђу"

Фудбалери Војводине победили су на свом терену екипу Партизана са 2:1 у утакмици 34. кола Суперлиге Србије.

Сејдуба Сума на мечу у Новом Саду фото: ФК Партизан

Голове за Војводину постигли су Душан Јованчић у 11. и Александар Радовановић у 75, док је стрелац јединог поготка за Партизан био Марко Јанковић у 26. минута. Партизан је други на табели са 39 бодова, има 12 мање од Црвене звезде која је данас обезбедила титула првака. На другој страни, Војводина је прекинула низ од три узастопна пораза и осма је на табели са 25 освојених бодова. Војводина је на Карадјордју повела у 11. минуту голом Душана Јованчића. После дуплог паса с Арсићем, Јованчић је остао сам на неколико метара од гола Партизана и није му било тешко да савлада Јовичића. Гостујућа екипа је у 26. минуту изједначила, а стрелац прелепог гола са око 16 метара био је Јанковић. Коначан резултат поставио је Радовановић у 76. минуту. Арсић је из прекида убацио лопту, а Радовановић је био најбољи у скоку и главом погодио за 2:1. Утакмица је практично решена у 82. минуту када је Саша Здјелар зарадио црвени картон због ударања противничког играча. Партизан у наредном колу дочекује Напредак, док Војводина иде у госте Радничком у Нишу. Извор: Бета